• OUT 60. RADOSTA - IN 60. LIŠKA,
  • OUT 60. LEDECKÝ  - IN 60. HURAL,
  • OUT 70. SINU  - IN 70. KOVALČÍK,
  • OUT 70. VACHOUŠEK M.  - IN 70. KOČKA.

"Ve 13.kole ČFL rezerva Sklářů hostila na přírodním trávníku v Dubí - Pozorce ambiciózního soupeře z popředí tabulky - tým TJ Sokol Živanice. Domácí měli velmi dobrý vstup do utkání, když v samotném úvodu mohli rychle vést o dvě branky. Nejprve po několika málo vteřinách od úvodního hvizdu rozhodčího Matějčeka v obrovské šanci překopl z malého vápna branku Živanic v pádu Radosta, aby ho o minutu později také z malého vápna napodobil Ledecký, který téměř z identické pozice hlavou trefil ve vyložené šanci jen brankáře Frydrycha. Tyto dva momenty výrazně ovlivnili osud dnešního utkání a i když územní převaha Sklářů trvala zhruba do 20 minuty, byli to právě hosté v bílo-černých dresech, kteří začali postupně získávat územní převahu a zkušeně vyčkávali na každou sebemenší chybu teplické defenzivy a tím i na příležitost k ohrožení branky mladého talentovaného brankáře Charváta. A byla to právě zkušenost a momentální velmi dobrá forma hostí, která rozhodla o tom, že se do kabin šlo za stavu 0:2 po brankách živanických plejerů Pánka a Štěpánka.

Skláři ale odmítli rezignovat a šli do druhého poločasu s odhodláním pokusit se otočit nepříznivý vývoj skóre. Snahu domácím upřít rozhodně nelze, ale jejich akce končili ve valné většině případů před šestnáctkou živanických Sokolů, kteří vlastní pokutové území velmi pozorně střežili a Skláře již do žádné vážnější akce nepustili. Postupem času se tak na kopačky domácích začala vkrádat nepřesnost a nervozita, a když v 65.minutě zvýšil vedení hostů na rozdíl tří branek svým druhým gólem Štěpánek, bylo o vítězi dnešního utkání definitivně rozhodnuto. Hřiště od této chvíle patřilo jen Živanicím, které své další příležitosti již gólově nezužitkovali a tak po 90 minutách svítilo na výsledkové tabuli konečné skóre 0:3.

Pro domácí je dnešní výsledek rozhodně krutý, ale zcela odráží poměr rozložení sil na hřišti, kdy svěřenci trenérů Olivy a Ferčáka předvedli opravdu výborný výkon, který je vynesl až na aktuálně druhé místo vyrovnané tabulky České fotbalové ligy. Absence středových hráčů Rezka a Bulmagy se dnes stejně jako v předchozím kole na hřišti pražské Dukly ukázala pro hru teplického B-týmu jako fatální, ale oba zmiňovaní borci jsou v tuto chvíli pro domácí potřebnější na jiných pozicích v rámci klubové hierarchie, což je potřeba samozřejmě respektovat a přijmout jako fakt. Bohužel se dnes ve žluto-modrém dresu nenašli adepti, kteří by je dokázali plnohodnotně nahradit a to i díky zdravotním problémům, které posledních 14 dní ovlivňují přípravu a negativně působí na momentální formu rezervy Sklářů. Ale i tento fakt nic nemění na dnešním zaslouženém vítězství a výborném výkonu živanických Sokolů."

"Mrzí mě druhá prohra za sebou bez vstřelené branky a to hlavně díky faktu, že jsme dnes měli velmi dobrý a nadějný vstup do utkání. Gratuluji Živanicím k zaslouženému vítězství, ale v žádném případě neberu dnešní prohru jako nějakou tragédii, kterou budeme výraznějším způsobem analyzovat. Je potřeba se z ní hlavně poučit a to zejména vzhledem k dalším těžkým utkáním, které nás ve velmi vyrovnané třetiligové soutěži ještě čekají. Momentálně chceme všechny své síly již od následujícího dne soustředit na své poslední podzimní utkání, které odehrajeme příští týden v neděli na horké půdě v Zápech. Víme, že nás tam čeká velmi těžký soupeř, ale stejně jako do kteréhokoliv jiného utkání i tam půjdeme "do války" s cílem "urvat" body pro naše žluto-modré barvy. Věřím svému týmu a jsem si naprosto jistý tím, že budeme proti Sportovnímu klubu Zápy nachystaní podat co možná nejlepší výkon a uvidíme na jaký výsledek to bude po 90 minutách boje stačit."