•  69. Duben Jiří ( 2:0 ) - pokutový kop.

• Ofsajdy 2:6 ( 2:3, 0:3 ),
  • Rohy 3:4 ( 1:1, 2:43 ),
  • Fauly 16:13 ( 6:9, 10:4 ).

• OUT 70. VACHOUŠEK M.  - IN 70. KOČKA.

"K mistrovskému utkání závěrečného 14.kola podzimní části České fotbalové ligy zajížděla rezerva Sklářů na horkou půdu pátého týmu tabulky - Sportovního klubu Zápy. Domácí měli velmi dobrý vstup do utkání, když se již ve 2.minutě ujali vedení z rohového kopu. Míč z kopačky zkušeného šestatřicetiletého matadora Michala Pávka nakonec skončil až v síti překvapené teplické obrany - 1:0. Přestože Skláři věděli jaké nebezpečí jim ze standardních situací Záp hrozí, nedokázali této rychlé brance zabránit. Ofenziva domácích šikovně zablokovala všechny bránící hráče hostí včetně brankáře Četverika a skrz chumel hráčů míč proletěl napříč malým vápnem, aby nakonec těsně zapadl za vzdálenější tyč teplické branky. V pokračujících minutách prvního poločasu to byly hlavně domácí, kteří zaměstnávali skvěle chytajícího brankáře Četverika, který držel svými povedenými zákroky Teplice stále ve hře. K vážnějšímu ohrožení branky domácího Hrubeše se dostali hosté až v samotném závěru první půle po dvou rychlých akcích v šestnáctce Záp. V nadějných pozicích byli v pokutovém území domácích postupně v krátkém časovém rozmezí tvrdě na hranici pravidel atakováni Radosta a Vobecký a když po následném dlouhém autu obránce Hory defenziva červeno-bílých "sestřelila" v nadějné pozici i útočníka Vachouška, mohli se žluto-modří právem dožadovat pokutového kopu. Hlavní sudí Pilný ale nepohnul ani brvou a jeho píšťalka zůstala při všech těchto situacích nepochopitelně němá. Do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení domácích a před druhým poločasem se početná divácká kulisa mohla těšit na zajímavou podívanou.

Skláři šli do druhé půle s nadějí, že dokáží nepříznivý vývoj skóre ještě zvrátit. Po zahřívacích úvodních 10-ti minutách přišla ofenzivní smršť Teplic, kteří si mezi 55. a 75.minutou vypracovali celkem 4 vyložené brankové příležitosti. Velmi dobře žluto-modrým fungovala zejména středová trojice Ljevakovič - Laňka - Vobecký, která táhla většinu ofenzivních akcí a dávala jim tu správnou myšlenku. Nejprve v 55.minutě trefil po pěkné akci tyč domácí branky z pravé strany s chutí hrající rychlostně disponovaný záložník Radosta. O tři minuty později po závaru v šestnáctce domácích doráželi z bezprostřední blízkosti v nadějné pozici Ledecký a následně také Vobecký. V 62.minutě v další nadějné pozici po skvěle kopnutém rohu Ljevakoviče neprostřelil domácího Hrubeše na vzdálenější tyči číhající neúnavný Vobecký. Ofenzivní choutky Sklářů na hraně rizika zákonitě generovaly také nebezpečné kontry domácích. Po jednom z nich v 69.minutě při závaru v pokutovém území hostů domácí nastřelili ruku stopera Lukáše a sudí Pilný ani na chvilku nezaváhal, když okamžitě ukázal na značku pokutového kopu a ještě udělil nešťastnému teplickému obránci žlutou kartu. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil domácí stoper Duben - 2:0. Ani za tohoto stavu hosté nesklopili hlavy a stále se snažili vstřelit kontaktní branku. A v 75.minutě se jim to málem podařilo, když Hora přistavil míč hostujícímu kapitánovi Ljevakovičovi, který z 25 metrů krásnou střelou překonal Hrubeše, ale jeho dělovku zastavilo břevno domácí svatyně. A když proti nebyl zrovna domácí brankář Hrubeš a nebo snad konstrukce jeho branky, byl to pomezní sudí, který většinu nadějně se rozbíhajících ofenzivních akcí Teplic zastavoval se zdviženým praporkem s přesvědčením o ofsajdovém postavení žluto-modrých forvardů. Bohužel později shlédnutý záznam utkání z webu TVcom jeho přesvědčení rozhodně nepotvrdil a v několika případech i dokonce jednoznačně vyvrátil.

I přes snahu obou soupeřů již žádná další branka do závěrečného hvizdu hlavního sudího Pilného nepadla a tak Skláři odjeli na teplická Stínadla s prázdnou a to i navzdory velmi dobrému výkonu a několika neproměněným vyloženým brankovým příležitostem z druhého poločasu dnešního jistě zajímavého duelu v Zápech."

"Chtěli jsme dnes odčinit porážky z dvou předchozích kol, ze hřiště pražské Dukly a také z domácího duelu proti Živanicím. Proto šli kluci do dnešního utkání v Zápech s odhodláním favorita potrápit a pokusit se o nějaký ten bodík navýšit naše aktuálně 18-ti bodové konto v tabulce ČFL. To se nám bohužel i přes velmi dobrý výkon zejména ve druhé půli nepodařilo a velmi nás to mrzí. Utkání ovlivnila rychlá branka domácích a zbytečné zaváhání naší jinak pozorné defenzivy. I přes smolný úvod a ne příliš herně povedený první poločas jsme si dokázali ve zbývajícím čase vypracovat několik vyložených brankových příležitostí a při trošce štěstí v zakončení mohlo dnešní utkání pro nás dopadnout rozhodně lépe. Soupeři samozřejmě gratuluji k vítězství a věřím, že se  v rámci dlouhé zimní přípravy kvalitně nachystáme na březnový ostrý start jarní části ČFL. Během zimy se totiž utkáme s řadou kvalitních soupeřů, kteří naše velmi mladé mužstvo jistě dokonale prověří a hráči získají další potřebné zkušenosti pro náročné jarní odvety v České fotbalové lize."