PU: FC Viktoria Plzeň B vs. FK Teplice B - 2:1

• Rohy 5:9 ( 4:4, 1:5 ),
  • Ofsajdy 1:2 ( 0:0, 1:2 ),
  • Fauly 8:11 ( 4:7, 4:4 ).

• OUT 68. SUNZU - IN 68. HURAL.

"K úvodnímu přípravnému utkání po skončení podzimní části ČFL zajížděla rezerva Sklářů na západ Čech, kde se v chladném podzimním počasí utkala na skvěle připraveném přírodním trávníku stadionu TJ Slavoj Stod s rezervou plzeňské Viktorie.

Úvod zápasu byl v režii Sklářů, kteří se už v 16.minutě po parádní přímočaré akci po ose Fortelný - Radosta ujali zaslouženého vedení 0:1. A i v dalších minutách to byli právě hosté, kteří si vytvářeli více vyložených příležitostí a byli častěji před brankou plzeňského brankáře Šulce. Ve 21.minutě v obrovské šanci nepropasíroval míč do sítě z úhlu střílející Černý a ve 35.minutě zase z hranice malého vápna nedorazil po standartní situaci propadlý míč do plzeňské branky teplický obránce Liška. Navzdory slušnému výkonu Sklářů přišla pět minut před poločasovým hvizdem zbytečná ztráta v rozehrávce žluto-modrých, kterou bleskurychle potrestal plzeňský forvard Krůta a srovnal tak na poločasových 1:1.

Trenér Jamrich poslal na zkušenou do druhého poločasu vyjma ostříleného Vobeckého celkem 6 mladých hráčů ročníku narození 2002 a mladších. Ti ale nabídnutou šanci nedokázali pevně chytit do svých rukou a tak druhá půle byla spíše v režii domácí Plzně, která častěji zaměstnávala teplickou defenzivu a také mladého brankáře Grümanna (ročník 2004), který statečně čelil nebezpečným útokům Viktoriánů. Naopak hosté ze Stínadel po velkém poločasovém střídání nedokázali navázat na velmi dobrý výkon z prvního poločasu a jedinou nebezpečnou situaci si dokázali vypracovat po rohovém kopu, kdy těsně vedle pravé tyče domácích hlavičkoval kapitán Čítek, který jako jeden z mála borců ve žluto-modrých dresech společně s aktivním Radostou držel hostující ekipu stále na dostřel jediné branky. Teplickým mladíkům rozhodně nelze upřít snahu, ale kvalita a fotbalovost byla ve druhé půli na straně nadšeně a s chutí hrajících svěřenců trenéra Parláska, kteří si tak díky brance Prokopa z 51.minuty připsali zasloužené vítězství 2:1."

"V prvním poločase jsme byli více na míči a dokázali si vytvořit i několik vyložených brankových příležitostí. Mrzí mě, že jsme brankáře Šulce překonali pouze jednou a navíc po zbytečné chybě v naší rozehrávce jsme Plzni darovali těsně před koncem první půle vyrovnání na 1:1. Na celý druhý poločas jsem dal šanci a prostor našim "mladým puškám", aby se proti kvalitnímu soupeři ukázaly a získaly tak větší porci sebevědomí do dalších utkání. I když vím, že v podzimní části ČFL nedostávali tolik šancí a příprava je na samotném začátku, tak jsem zklamaný z toho, že svou aktivitu a nadšení z tréninkového procesu ještě stále nedokáží ve větší míře přenést do utkání. Je to ale hlavně výzva pro nás trenéry a věřím, že se s každým dalším utkáním budou zlepšovat a jejich výkony půjdou postupně nahoru. Kvalitní soupeři tomu rozhodně pomohou a máme během dlouhé zimní přípravy k dispozici i dostatečný časový prostor ke zlepšení s jednoznačným cílem správně se vyladit na důležitý start jarní části ČFL."