•   25. Kouřil Martin ( pokutový kop ) - 1:0.
  •   78. Schön Patrik ( as. Dordič Bojan ) - 2:0.

• Ofsajdy 0 : 2 ( 0 : 1, 0 : 1 ),
  • Fauly 11 : 14 ( 4 : 4, 7 : 10 ).

• OUT 46 min. KOVALČÍK ( No. 25 ) - IN 46 min. JAMRICH ( No. 3 ),
  • OUT 46 min. PROCHÁZKA ( No. 37 ) - IN 46 min. POKORNÝ ( No. 20 ).

"K dalšímu přípravnému utkání zajížděl B-tým Sklářů do nejsevernější části Česka ležící ve Šluknovském výběžku, kde se na UMT Městského stadionu v Kotlině postavil v deštivém a sychravém počasí domácímu týmu FK Varnsdorf. Domácí jsou po podzimní části na 7.místě tabulky Fortuna národní ligy se ztrátou pouhé 3 body na druhé místo zajišťující účast v baráži o postup do nejvyšší soutěže.

Kvalita domácích svěřenců trenéra Pavla Drska a Petra Papouška byla zřejmá již od úvodních vteřin utkání, kdy na Skláře doslova vlétli. Na branku hostů se valil jeden útok za druhým a největší nebezpečí hrozilo zejména z obou křídelních prostorů. Nabitá sestava Varnsdorfu doslova přikovala Skláře na jejich polovině, ale defenzivu žluto-modrých v čele s mladým brankářem Grümannem se ji dlouho nedařilo překonat. Důvodem byly nepřesné centry a nepřesnosti ve finální fázi hráčů v černých dresech. Jediná branka úvodního poločasu padla ve 25.minutě z kopačky urostlého stopera Kouřila z nařízeného pokutového kopu.

Do druhého poločasu domácí poslali na hřiště až 8 nových hráčů a přestože tempo nebylo tak vysoké jako v první půli, dále si vytvářeli velké množství šancí. Stále je ale trápila finální fáze a to zejména nepřesnost v zakončení. Růžky vystrkovali ve druhé půli i hosté, kteří měli největší šanci po rohovém kopu kapitána Ljevakoviče a následné hlavičce ukrajinského stopera Tsykala, která za stavu 1:0 skončila jen těsně nad břevnem, když se otřela o horní síť domácí branky. V 78.minutě rozhodl o dvoubrankovém vítězství domácích po rychlé akci aktivní Schön, který překonal jinak skvěle chytajícího Grümanna."

"Domácí dnes jednoznačně dominovali a musím říci, že mají opravdu výborný tým s vhodnými typy hráčů na všech postech. Není pochyb o tom, že o čelo druhé ligy hrají právem. Dnešní duel nás dnes odhalil ve všech směrech a ukázal nám, jak obrovský je rozdíl mezi druhou a třetí ligou. Jsem ale opravdu moc rád za možnost sehrání zápasu s takto kvalitním soupeřem, kterým našim mladým hráčů nastavil zrcadlo pro vlastní sebereflexi a je pro ně rozhodně velkou motivací do další tvrdé práce. Všichni podali v opravdu nepříjemném deštivém počasí výkon na hranici svých možností. Velmi si cením jejich přístupu a také toho, že dřeli po celých 90 minut a statečně tak vzdorovali obrovské kvalitě soupeře.

Stejně jako v předchozím utkání i dnes předvedli velmi dobrý výkon střídající mladíci z našeho nejstaršího dorostu. Děkuji proto také svým trenérským kolegům z U19 za zmíněnou hráčskou výpomoc v době, kdy v právě probíhající zimní přípravě z různých důvodů nehrajeme v kompletním složení."