• OUT 79 min. Pokorný V. (29)   -   IN 79 min. Hural P. (24),
  • OUT 85 min. Sinu K. (19)   -   IN 85 min. Hadinec M. (20),
  • OUT 85 min. Procházka D. (11)   -   IN 85 min. Jamrich Ladislav (18).

35. Kozojed J. (Dukla Praha).

"B-tým Sklářů hostil v rámci 27.kola ČFL v domácím prostředí na hřišti 1.FC Dubí rezervu pražské Dukly.

Od úvodních vteřin mohli diváci v Pozorce sledovat urputný boj dvou týmů vyznávajících ofenzivní pojetí hry s vysokým napadáním a s rychlým přechodem do útočné fáze. Talentovaní mladící se na obou stranách činili a v prvním poločase chyběly pohlednému utkání "jen" góly. I začátek druhého poločasu nepřinesl žádnou vážnější příležitost a bylo jasné, že vyrovnané utkání s největší pravděpodobností rozhodne první vstřelená branka. A tu se nakonec podařilo vstřelit domácím, když v 60.minutě po závaru v pokutovém území doslova propálil hostujícího brankáře Buchláka přesnou střelou k pravé tyči záložník teplického dorostu U19 Vojta Pokorný po přihrávce svého kolegy z devatenáctky Sklářů Tadeáše Vachouška. Šlo o první branku Vojty v prvním soutěžním utkání mezi muži v ČFL a přišla opravdu v ten nejvhodnější okamžik. Od této chvíle měli o malinko více ze hry Teplice, ale Dukla byla stále nebezpečná a snažila se ze všech sil vyrovnat. Nakonec to ale byli opět domácí, kteří vsítili v 82.minutě svou druhou branku. Skóre navýšil obránce Jakub Hora, když přizvedl a usměrnil volný přímý kop moldavského záložníka Vicu Bulmagy mimo dosah rukavic hostujícího brankáře Buchláka. Dukle se podařilo v 89.minutě snížit na 2:1, když si domácí obrana ve snaze odvrátit nebezpečnou situaci ve vlastním pokutovém územní srazila nešťastně míč do vlastní branky. V závěrečných 4 minutách hry včetně nastavení ale Skláři své vybojované vedení uhájili a po zásluze si připsali do tabulky ČFL další tři důležité mistrovské body."

"Očekával jsem, že utkání s Duklou bude náročné a to se dnes rozhodně potvrdilo. Musím složit kompliment soupeři za to, jakou hrou se po celou sezónu prezentuje a to v převážné většině s mladými a opravdu šikovnými hráči. I proto jsem šťastný, že se nám právě tohoto soupeře dnes podařilo porazit a jsem pyšný na své hráče za jejich nasazení a bojovnost po celých devadesát minut. Kluci dohrávali všechny souboje, soupeře vysoko napadali a nakonec vstřelili i dvě krásné branky. Po smolné porážce a nepovedeném výkonu v Brozanech jsme dnes předvedli opravdu velmi dobrý výkon, na kterém můžeme i v dalších utkání stavět a i když byla Dukla o malinkou fotbalovější, my jsme dnes hráli srdíčkem a naše víra a bojovnost nás nakonec dovedly podle mého názoru k zaslouženému vítězství.

Rád bych také poděkoval trenérům našeho nejstaršího dorostu U19 za hráčskou výpomoc v podobě Vojty Pokorného, Tadeáše Vachouška a Ládi Jamricha. Kluci dnes rozhodně prokázali svůj obrovský potenciál do budoucna a také bylo zřejmé, že jsou po všech stránkách skvěle připraveni obstát i v takto náročných podmínkách, které třetí nejvyšší tuzemská soutěž mužů v dnešní době přináší.

Před středečním utkáním v Pardubicích nás výhra nad Duklou určitě povzbudila a na východ Čech proto pojedeme s nadějí a s odhodláním. Věřím, že kluci opět nechají na hřišti vše a udělají maximum pro to, aby jsme ve středu večer neodjížděli z Pardubic domů na teplická Stínadla s prázdnou."