• OUT 28 min. Hossam M. (28) ( zranění )   -   IN 28 min. Pokorný (29),
  • OUT 62 min. Vachoušek M. (22)   -   IN 62 min. Vachoušek T. (15),
  • OUT 87 min. Procházka D. (11)   -   IN 87 min. Cohla T. (17).

15. Jarkovský (PAR) 77. Sedláček (PAR) 90. Vencl (PAR).

"K předehrávce 30.kola ČFL zamířila rezerva Sklářů na východ Čech do Pardubic, kde se na skvěle připraveném trávníku stadionu Pod Vinicí střetla s B-týmem domácích Perníkářů.

Domácí si byli plně vědomi důležitosti tohoto utkání, kdy by si vítězstvím a příznivými výsledky v ostatních duelech mohli zajistit definitivní záchranu v soutěži. Sestava domácích byla proto posílena 7 hráči s ligovou smlouvou v čele s kapitánem Jeřábkem, brankářem Boháčem a útočníkem Hufem. Rezervě Sklářů se zápas od zápasu zužuje kádr o hráče, kteří potřebují odpočinek, protože zahájí již 20.6. přípravu s A-týmem na nový ročník Fortuna ligy. I proto byl tým trenéra Jamricha doplněn 5 talentovanými hráči z nejstaršího dorostu U19, kteří rozhodně prokázali svou kvalitu a také to, že jsou na fotbal mezi dospělými velmi dobře připraveni.

Lepší vstup do utkání měli domácí, ale do první vážnější situace se dostali až po rohu ve 21.minutě díky hlavičkujícímu Marešovi, ale jeho šanci zneškodnil teplický brankář Grümann. Za další tři minuty šli Pardubice do vedení, když se po rohovém kopu Teplic dostali do rychlého brejku a po přihrávce Víta skóroval k levé tyči kanonýr Huf – 1:0. A i když se do konce poločasu domácí snažili o navýšení skóre, tak proti byla pozorně pracující defenziva žluto-modrých vedená kapitánem Ljevakovičem a jištěná pozorným brankářem Grümannem. Skláři byli v defenzivě pozorní, ale směrem do ofenzivy jim v první půli chyběl klid a přesnost v kombinaci a také lepší pohyb bez míče.

To se ale ve druhém poločase jednoznačně změnilo, hráčů ve žluto-modrých dresech bylo najednou plné hřiště a tempo utkání diktovali právě svěřenci trenéra Jamricha. Pardubice byli pasivní a spíše se soustředili na bránění těsného jednobrankového vedení. A to se jim nakonec vymstilo, když hosté podnikli v 73.minutě bleskový protiútok, kdy po milimetrové přihrávce Procházky skóroval střelou mezi nohy brankáře Boháče mladší z bratrů Vachoušků Tadeáš – 1:1. V dalším průběhu utkání byli i nadále aktivnější a nebezpečnější Skláři, ale do závěrečného hvizdu rozhodčího Langmajera se již skóre nezměnilo a tak si oba dnešní soupeři nakonec připsali do tabulky České fotbalové ligy po jednom mistrovském bodu."

"Duel v Pardubicích byl utkáním dvou rozdílných poločasů. První patřil domácím, kteří nás dostávali častěji pod tlak a nakonec se jim podařilo i vstřelit vedoucí branku. O přestávce jsme si ale v kabině vše vyříkali a kluci do druhého poločasu vlétli jako vyměnění. Silnou sestavu domácích jsme permanentně dostávali pod tlak a postupem času byla naše ofenziva stále více a více nebezpečná. Naši snahu jsme korunovali nádhernou brankou v 73.minutě, kdy náš protiútok skvěle vyřešil nahrávající Dominik Procházka a skórující Tadeáš Vachoušek. Věřil jsem, že se nám ještě ve zbývajících minutách utkání podaří dotáhnout naše úspěšné tažení druhou půlí k vítěznému konci, ale remíza je nakonec podle mého názoru spravedlivá a trochu nás také i dostihla v konečném účtování ne příliš povedená první půle.

Neskutečný výkon dnes opět podal Ljeva, před kterým smekám klobouk, co dnes na hřišti předvedl po jednozápasové pauze a hlavně náročné rozlučce legend o uplynulém víkendu. Jeho přehled na hřišti a čtení hry je opravdu stále fantastické. Kluci mají skvělou partu, táhnou za jeden provaz a hrají srdcem někdy i za hranicí svých možností. Za výkon ve druhém poločase musím jednoznačně pochválit celý tým.

Ve zbývajících dvou utkáních proti soupeřům ze samotného čela tabulky ČFL ale musíme takový výkon předvést po celých 90 minut, jinak nemáme šanci proti těmto soupeřům uspět. My ale uspět rozhodně chceme a to v jakékoliv sestavě, která bude v tu chvíli na hřišti. Jsme stále hladoví a chceme naše velmi slušné bodové konto ještě o něco vylepšit."