PU: FK Teplice B vs. FC Viktoria Plzeň B - 1:2 (1:0)

•  33. VACHOUŠEK Tadeáš ( as. EMMER Jakub ) - 1:0.

• Rohy 2 : 6 ( 0 : 2, 2 : 4 ),
  • Ofsajdy 3 : 3 ( 1 : 3, 2 : 0 ),
  • Fauly 9 : 11 ( 4 : 4, 5 : 7 ).

• OUT 75 min. Vachoušek T. (14)  -  IN 75 min. Alberovský J. (24).

"Nově se tvořící B-tým Sklářů odehrál v sobotu po 9 dnech od zahájení letní přípravy a po 7 náročných tréninkových jednotkách úvodní přípravné utkání nové sezóny 2022/23. Soupeřem mu byla rezerva mistrovské Viktorie Plzeň a vzájemný duel byl odehrán na skvěle připraveném přírodním trávníku FK Vroutek na Lounsku necelých 5 km od Podbořan.

Plzeň na Teplice od úvodních vteřin doslova vlétla, ale žluto-modří hráli pozorně a poměrně rychle převzali iniciativu na své kopačky. První velkou šanci měl v 15.minutě Gornický, který po přihrávce Emmera zblízka nepřekonal plzeňského brankáře. Do vedení šli Skláři ve 33.minutě, když po přihrávce aktivního Emmera rozvlnil plzeňskou síť útočník Tadeáš Vachoušek po chytrém a přesném lobu – 1:0. Další šanci měli Teplice ve 38.minutě, ale hlavička moldavského záložníka Bulmagy skončila jen těsně nad břevnem plzeňské branky. A když pozorný teplický brankář Němeček nedovolil Viktorii skórovat, šlo se do kabin za jednobrankového vedení Teplic.

I do druhého poločasu měli lepší vstup Skláři. V 55.minutě agilnímu Tadeáši Vachouškovi po závaru v šestnáctce Plzně a po příhře Vicu Bulmagy chyběli jen milimetry k další brance. V 65.minutě se Teplicím po rohovém kopu podařilo vstřelit druhou branku po přesné hlavičce stopera Krčmáře. Rozhodčí ale branku Sklářům nakonec neuznali pro údajný ofsajd. A to byl zlomový a rozhodující moment tohoto utkání. Plzni se během několika desítek vteřin v 67.minutě podařilo vyrovnat nechytatelnou střelou do levého horního rohu Četverikovi branky - 1:1. Od této chvíle byl na hřišti již jen jeden tým a to byla Plzeň. Na teplickou branku se valil jeden útok za druhým a vítězná branka nakonec padla v 81.minutě po křižné střele Plzně na levou zadní tyč teplické branky – 1:2.

Sklářům se bohužel v závěrečné třetině utkání rozpadla organizace hry, přestali soupeře aktivně a ve správných prostorech napadat a ve středu hřiště ztráceli velké množství míčů. A to nakonec rozhodlo o dnešní výhře Viktorie. Teplické může mrzet fakt, že téměř 60 minut byly lepším týmem, ale vstřelili jen jednu jedinou branku a to na vítězství dnes nestačilo. Plzeň o své výhře rozhodla v závěrečně třetině dnešního duelu, kdy byla na hřišti dominantní a dokázala vstřelit dvě branky."

"Mrzí mě, že se nám dnes proti Plzni nepodařilo zvítězit a to zvláště po tom, kdy jsme byli do 60.minuty lepším a nebezpečnějším týmem. Bohužel jsme nezvládli závěr utkání, rozpadla se nám organizace hry, chyběl nám lepší pohyb a přestali jsme soupeře aktivně a vysoko napadat.

I přes dnešní výsledkový nezdar musím ocenit naši hru v prvních dvou třetinách zápasu, která rozhodně splňovala naše představy a byli jsme silné Plzni více než vyrovnaným soupeřem. Chtěl bych také poděkovat všem testovaným hráčům, kteří po náročných devíti dnech společné přípravy předvedli nadějné a zajímavé individuální výkony. Trochu nám tak s Ljevou zamotali hlavu, ale věřím že si s tím společně do startu ČFL poradíme.

Přiznám se, že jsem nečekal jakým způsobem se náš nově tvořící tým po předchozí náročné fyzické přípravě semkne a že předvede takto kvalitní výkon v prvním společném utkání. Je vidět, že máme na čem stavět a před námi je ještě dostatek času na to odstranit nedostatky a vstoupit do nového ročníku ČFL s konkurence schopným týmem, který nebude v této náročné soutěži hrát druhé housle a bude schopen sehrát vyrovnanou partii s kterýmkoliv soupeřem."