Tepličtí hráči v reprezentacích

Během uplynulé reprezentační pauzy se několik teplických hráčů představilo v reprezentačních týmech.

Tadeáš Vachoušek zamířil do Portugalska s českým týmem U19 k elitní fázi kvalifikace o mistrovství Evropy. Čeští mladíci se nakonec na závěrečný turnaj neprobojovali, když skončili v tabulce na druhém místě za Portugalskem. Tomu jako jedinému během zápasů podlehli, jinak porazili Chorvatsko a Švédsko.

Tadeáš Vachoušek odehrál v prvním utkání s Chorvatskem sedm minut, proti Portugalsku 21 minut a v závěrečném zápase pak první poločas.

Česko U19 - Chorvatsko U19 3:1 (1:1)
32. Ambros, 56. Šín, 86. Šmiga - 29. Matić. ŽK: Ambros, Kričfaluši, Vojta – Gubijan, Rukavina, Šotiček. Rozhodčí: Derevinskyi - Berkut (oba Ukrajina), Dias (Portugalsko).
Česko: Hrubý - Krejčí, Kričfaluši, Čoudek – Mašek (83. Vachoušek), Grygar, Šín (76. Slončík), Kubr - Ambros – Vojta (76. Šmiga), Špatenka (83. Beran).

Portugalsko U19 - Česko U19 3:0 (1:0)
49. a 81. Hugo Félix, 5. Brás. ŽK: Sá (Portugalsko). Rozhodčí: Jones - Smith (oba Anglie), Berkut (Ukrajina)
Česko: Dvořák – Krejčí, Kričfaluši, Čoudek, Kubr (75. Cahel) – Šín (62. Slončík), Samek, Ambros, Mašek (69. Beran) – Šmiga (69. Vachoušek), Špatenka. Trenér Radek Bejbl.

Švédsko U19 - Česko U19 2:3 (0:0)
66. Odefalk, 85. Ahmed - 55. Špatenka, 79. Šín, 88. Ambros. ŽK: K. Karlsson. Rozhodčí: Derevinskyi – Berkut (oba Ukrajina), Dias (Portugalsko).
Česko: Hrubý – Gaszczyk (70. Krejčí), Kukučka, Kričfaluši, Cahel – Samek (46. Grygar) – Mašek (46. Šín), Ambros, Slončík (85. Šmiga), Beran – Vachoušek (46. Špatenka). Trenér: Radek Bejbl.

V týmu České republiky U20 se představil Jakub Křišťan, který v jarní části hostuje z Teplic ve Vlašimi. Křišťan při dvou výhrách českého týmu odehrál 77 a 86 minut.

Polsko U20 - Česko U20 0:1 (0:1)
Branka:
21. Alijagič. ŽK: Fornalczyk - Vydra, Koželuh. Rozhodčí: Wajda - Kowalewski, Szczotka (vš. Polsko).
Česko: Stoppen - Koželuh, Halinský, Vydra, Suchomel – Křišťan (77. Langhamer), Icha – Horský (64. Kadlec), Kramář (85. Matys), Šíp (64. Lacík) – Alijagič (77. Uriča).

Česko U20 – Portugalsko U20 3:0 (2:0)
11. Šigut, 28. Matys, 62. Horský. ŽK: Lacík, Suchomel - Cabral, Veiga, Santos. Rozhodčí: Kotala – Kotík, Mikeska. Diváci: 1068.
Česko: Horníček – Suchomel, A. Kadlec, Matys, Kurka – Icha (68. Kramář), Křišťan (86. Alijagič) – Šigut (68. Lacík), Langhamer (68. Vydra), Šíp (46. Horský) – Kabongo (86. Uřica).

V týmu Slovenska U21 se pak představil útočník Roman Čerepkai, který tráví jaro na hostování v Zlatých Moravcích. Při Antalya cupu, který slovenský tým ovládl, nastoupil ve všech třech zápasech.

Slovinsko U21 - Slovensko U21 0:0