•  55 min. MATĚJKA Tomáš (Zápy),
  •  90 min. PROCHÁZKA Dominik (Teplice),
  •  93 min. DUBEN Jiří (Zápy),
  •  93 min. NĚMEČEK Luděk (Teplice).

"B-tým Sklářů hostil v neděli 23. dubna na teplických Stínadlech vítěze uplynulého ročníku Fortuna ČFL, tým SK Zápy.

Skvělý vstup do utkání měli domácí, kteří šli do dnešního duelu s odhodláním zlomit nepříjemnou sérii pěti porážek. Již ve 2.minutě po rychlém brejku našel Dominik Procházka v šestnáctce Záp Jakuba Emmera, který prostřelil vše co mu stálo v cestě – 1:0. V 10.minutě ze stejného místa centroval opět Dominik Procházka, aby našel u vzdálenější tyče volného Tadeáše Vachouška, který si míč rychle zpracoval a tvrdou střelou doslova propálil bezmocného brankáře Měsíčka – 2:0. A pak už začali úřadovat hosté, kteří si postupně do konce prvního poločasu vypracovali 3 vyložené příležitosti, ale bohužel pro ně bez gólového efektu. Nejdříve v 19.minutě na brankové čáře zastavil střelu Tarasiuka skvělým zákrokem stoper Ibrahima Sarr. Ve 27.minutě parádním zákrokem podržel svůj tým zase teplický brankář Lukáš Četverik, když zlikvidoval vyloženou šanci hostujícího Kocourka. Ve 39.minutě trefil hlavou stoper Záp Růžek tyčku branky Lukáše Četverika, který si pohlídal následnou dorážku druhého stopera hostí Dubna a stále tak držel pro žluto-modré barvy čisté konto. A hlavně proto šli oba týmy do kabin za dvoubrankového vedení domácích.

I ve druhém poločase měly míč více na svých kopačkách Zápy, ale při jejich snaze o vstřelení kontaktní branky se Sklářům otevírala "okénka" v jejich defenzivě. V 58.minutě po centru Tadeáše Vachouška hlavičkoval jen těsně vedle levé tyče branky Záp střídající Vojta Gornický. V 65.minutě podpořil své spoluhráče dalším skvělým zákrokem Lukáš Četverik, když vyrazil velmi dobře zahraný trestný kop mířící do pravého horního rohu jeho branky. V 76.minutě se nakonec hostům podařilo vstřelit kontaktní branku, když se po přihrávce Kavalíra trefil střídající Dočekal – 2:1. V 80.minutě po dalším rychlém brejku Sklářů do otevřené obrany Záp mohl vstřelit třetí branku domácích kanonýr Tadeáš Vachoušek, ale jeho střelu mířící do sítě zastavilo břevno. Zápy se i nadále snažili o vyrovnání, místy si vytvářely drtivý tlak, ale heroicky bránící domácí defenziva Zápům druhou branku vstřelit již nedovolila. Skláři tak po závěrečném hvizdu rozhodčího Trsky mohli společně se svými fanoušky oslavit důležitou výhru nad jedním z nejlepších třetiligových týmů poslední doby."

"Chtěl bych hned na úvod pochválit celý náš tým, jak dnešní náročný duel zvládl. Kluci bojovali a statečně vzdorovali tlaku soupeře, který dnes dominoval po většinu utkání. Ale i takováto utkání k fotbalu patří a my je musíme umět zvládnout. Rozhodně jsme si vědomi, že náš dnešní výkon nebyl zrovna ideální a nenabídli jsme tak našim fanouškům více pohledného fotbalu. Naší dnešní prioritou ale bylo utkání zvládnout hlavně výsledkově a jsem moc šťastný, že se nám to po pětizápasové sérii bez výhry podařilo a veškerá naše tvrdá práce tak nebyla marná. Aktuálně jsme nebyli úplně v ideálním rozpoložení, někteří hráči do utkání nastoupili se zdravotními problémy a v tréninkovém procesu si během týdenního tréninkového cyklu musíme vystačit s menším počtem hráčů. Ale takový je prostě úděl B-týmů, my ho samozřejmě akceptujeme, ale vlastně neustále se s ním učíme pracovat. Stále tak hledáme tu správnou cestu k tomu, jak co nejlépe připravit a ve třetí lize "ohrát" naše nadějné mladé hráče, aby byli co možná nejlépe připraveni pro úspěšný vstup do vrcholového fotbalu.

Chci také poděkovat Zdenko Frťalovi a jeho realizačnímu týmu za opakovanou hráčskou výpomoc a stejně tak i našemu nejstaršímu dorostu, který nám také vychází vstříc přestože má stále postupové ambice.

Jsem přesvědčen o tom, že nás dnešní důležitá výhra povzbudí a již v dalším utkání se budeme schopni vrátit k naší náročné a útočné hře. Již příští sobotu nás čeká další těžký soupeř. Zamíříme totiž k regionálnímu derby do severočeského Jablonce, kde ve sportovním areálu v Břízkách odehrajeme mistrovské utkání 24.kola Fortuna ČFL proti domácímu týmu FK Jablonec B."