Finále Memoriálu Vlastislava Marečka si zahrají Sparta a Slavia

Semifinálové souboje Memoriálu Vlastislava Marečka určily účastníky finálového zápasu a duelu o třetí místo. O prvenství si to stejně jako v loňské sezoně rozdají Sparta se Slavií, o třetí místo se pak střetnou Olomouc s Plzní.

Memoriál Vlastislava MarečkaLos semifinálových zápasů proti sobě neposlal týmy Sparty a Slavie. S napětím se tak očekávalo, zda se oba favorizované pražské celky vypořádají s nástrahami semifinálových soubojů s Olomoucí, resp. Plzní a zda se bude opakovat loňské finálové derby.

Sparta dopoledne po tuhém boji udolala Sigmu Olomouc 1:0 a Slavia pak po obědě dlouhou dobu hodně vyrovnané utkání zvítězila jednoznačně 5:1.

SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 80. Kareš. ŽK: Pávek, Siegl. Rozhodčí: Rouček - Baum, Saifert.

Olomouc: Čtvrtlík - Beran, Pávek, Siegl, Příkazský - Synevych (79. Hradil), Remeš (85. Skopal), Andrle, Andrýsek - Nechvátal, Přibylka (85. Lorenc).

Sparta: Stehlík - Šmidmajer, Poturnay, Krpálek, Havelka - Hrubý, Port (90. Zajíček), Havrlík, Kaczmarek (90. Mikuš) - Pavlo (62. Pančev), Váňa (79. Kareš).

První semifinálový zápas hraný v Proboštově začaly oba celky velmi aktivně a k vidění byl zápas hraný ve slušném tempu. Hned ve 4. minutě byl blízko ke gólu hlavičkující útočník Sparty Váňa, bránu ale těsně netrefil. Na konci první půlhodiny pak ve skluzu zakončoval Port, ani on ale míč do brány neusměrnil.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe Sigmě, která se hned v úvodní minutě dostala dostala do své největší šance v zápase. Po střele Synevyche se míč zastavil na tyči a jen s velkým štěstím se Pražené ubránili při dorážce Nechvátala. Sparta odpověděla krásnou střelou Kaczmarka, avšak skóre se změnilo až v 80. minutě, kdy se minutu po příchodu na hřiště prosadil střídající Jan Kareš.

SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň 5:1 (1:0)

Branky: 67., 70. a 87. Kotrba, 39. Antič, 85. Čížek - 69. Ruta. ŽK: Jícha, Kdolský, Büchner. Rozhodčí: Rouček - Seifert, Baum.

Slavia: Obdržálek – Jelínek, Beran, Kočvara, Palivec – Filippov (46. Šmiga), Naskos (62. Belžík), Slončík (78. Korenc) – Kolařík (62. Kotrba), Antič (62. Kolísek), Kumpan (46. Čížek).

Plzeň: Šilhavý – Speierl (77. Řáda), Jícha, Büchner, Kubrycht (62. Arnošt) – Ruta (77. Šádek), Panoš, Putera, Abrahám (77. Putera), O. Růžička (62. F. Růžička) – Kdolský (62. Křivánek).

Odpolední utkání hrané v Dubí u Teplic začalo ještě ve větším tempu než to dopolední. Hned v úvodních minutách si oba týmy vytvořily velké šance a brankáři se na obou stranách měli co ohánět. Skóre zápasu se ale v úvodním dějství změnilo pouze jednou. Ve 39. minutě si na pas za obranu počkal David Antič a svůj samostatný únik na brankáře zakončil přesnou ranou k tyči - 1:0.

Druhý poločas byl Také dlouhou dobu opticky hodně vyrovnaný, v závěrečné půlhodině ale přišla gólová smršť, během které hráli prim především sešívaní. V 67. minutě vnikl do otevřené obrany Matěj Kotrba a sám před brankářem nezaváhal. Západočeši sice prakticky hned po rozehrávce snížili Filipem Rutou, avšak Slavia odpověděla naprosto stejným způsobem a hned v 70. minutě to bylo 3:1, když se svým druhým gólem prosadil Matěj Kotrba.

Plzeňští začali hrát vabank. To ale více vyhovovalo produktivním fotbalistům Slavie, kteří přidali další branky. V 85. minutě zvýšil již na 4:1 Kryštof Čížek a o dvě minuty později dokonal hattrick Matěj Kotrba. Slavia vyhrála jednoznačně 5:1 a ve čtvrtek ve finálovém zápase vyzve stejně jako v loňském roce pražskou Spartu.