Memoriál Vlastislava Marečka ovládla Slavia

Patnáctý ročník Memoriálu Vlastislava Marečka vyhrála na teplických Stínadlech pražská Slavia, která ve finálovém duelu porazila Spartu 3:1. Třetí místo na tradičním mládežnickém turnaji kategorie hráčů do šestnácti let obsadila Sigma Olomouc.

Memoriál Vlastislava MarečkaVítězem jubilejního patnáctého ročníku Memoriálu Vlastislava Marečka se stali fotbalisté Slavie Praha, kteří potvrdili svou sílu fotbalistů ročníku narození 2007. Sešívaní během finálového turnaje nastříleli pět gólů Viktorii Plzeň a ve finálovém duelu předčili i svého odvěkého rivala Spartu Praha, nad kterým vyhráli zcela po zásluze 3:1.

Dopolední zápas o třetí místo vyšel lépe fotbalistům Sigmy Olomouc, kteří v duelu s Viktorií Plzeň vyhráli díky brance Davida Remeše 1:0.

SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 3:1 (2:1)

Branky: 18. a 50. Šmiga, 10. Kolářík - 29. Kaczmarek. ŽK: Naskos, Antič (oba Slavia). Rozhodčí: Volek - Černoevič, Hádek.

Slavia: Obdržálek - Korenc, Beran, Kočvara, Kolísek (59. Palivec) - Kolářík (82. Jelínek), Naskos (72. Kumpan), Čížek (59. Filippov), Šmiga (72. Antič) - Belžík, Kotrba (46. Slončík).

Sparta: Stehlík - Havrlík, Poturnay, Krpálek, Havelka (59. Zajíček) - Vodolán (77. Duška), Hrubý (77. Mikuš), Port (46. Váňa), Kaczmarek - Kareš (46. Pančev), Pavlo (59. Hrodek).

Finálové utkání hrané na hlavním teplickém stadionu Na Stínadlech začali lépe fotbalisté Slavie. Ti od úvodního hvizdu určovali tempo hry a velmi brzy se dostali do dvoubrankového vedení. V 10. minutě měl hodně prostoru uvnitř vápna Josef Kolářík, jehož tvrdá rána na přední tyč skončila v bráně. Hned o osm minut později pak přízemní střelou z levé strany navýšil vedení sešívaných Jakub Šmiga.

Sparta postupně hru opticky vyrovnala a po půl hodině hry snížil na rozdíl jediné branky Filip Kaczmarek, který po pasu za obranu uspěl tváří v tvář gólmanovi Obdržálkovi.

Jakékoliv plány Sparty na zvrat v zápase vzaly za své hned v úvodu druhé půle. V 50. minutě se totiž dostal ve vápně k balonu Jakub Šmiga, který svým druhým gólem v zápase zvýšil na 3:1. Slavia byla lepší i v dalším průběhu utkání a bez větších problémů dokráčela k zaslouženému vítězství.

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: 49. Remeš. ŽK: Remeš, Činčara - Veselák, Büchner. Rozhodčí: Kotala, Ulrich - Černoevič, Hádek.

Olomouc: Čtvrtlík - Glos, Pávek, Beran, Příkazský - Andrle, Činčara - Hradil, Remeš (80. Nechvátal), Andrýsek (77. Rozehnal) - Lorenc.

Plzeň: Šilhavý - Speierl, Jícha, Büchner, Arnošt - Křivánek, Šádek, Veselák (62. Abrhám), Růžička, Putera - Řáda.

Finálovému zápasu předcházelo utkání o třetí místo. Souboj mezi Olomoucí a Plzní byl od úvodních minut především tuhým bojem, který moc brankových příležitostí nepřinesl. Míč se pohyboval především v okolí půlící čáry a gólmani na obou stranách byli dlouhé minuty bez práce.

Nejdůležitější okamžik zápasu přišel v úvodu druhého poločasu, když zaváhání v plzeňské defenzivě využil David Remeš, který zaznamenal jedinou branku utkání. Západočeši se sice snažili s výsledkem ve druhém poločase něco udělat, avšak žádnou vyloženou gólovou šanci si nevytvořili a zápas tak skončil nejtěsnějším vítězstvím Sigmy Olomouc.