Obrázek článku

V sobotu míří B-tým Sklářů do Jablonce

V sobotu 29. dubna míří B-tým Sklářů na sever Čech do sportovního areálu Břížky, kde v rámci 24.kola ČFL odehraje mistrovské utkání s domácím týmem FK JABLONEC B.

Utkání má výkop v sobotu dopoledne od 10:15 na přírodním trávníku areálu v Břízkách v ulici Sportovní vedle Hotelu Břížky. Mapu hřiště najdete ZDE.

Jako hlavní rozhodčí utkání odřídí jednačtyřicetiletý rozhodčí Martin Nenadál z Křelovic, který má ve Fortuna lize na svém kontě 9 sezón a 83 zápasů v pozici hlavního rozhodčího. Poslední ligové utkání odřídil 2.6.2019 a šlo o baráž o udržení v nejvyšší soutěži mezi Jihlavou a Karvinou. Na čarách mu budou s praporkem asistovat dvaatřicetiletý Václav Ježek a třiatřicetiletý Martin Braun. Delegátem utkání je třiatřicetiletý Adam Kindl.

FK JABLONEC má aktuálně odehráno 23 utkání a získalo v nich celkem 25 bodů s bilancí 6 výher - 7 remíz - 10 porážek se skóre 31:30. S touto bilancí patří svěřencům trenéra Benjamina Vomáčky 11.místo v aktuální tabulce České fotbalové ligy.

O minulém víkendu se Jablonec představil na hřišti SK Benešov, kde nakonec podlehl domácímu týmu po výsledku 1:2 (0:1). Jedinou branku Jablonce v utkání vstřelil v čase 90+1 Adam Kubát #24.

Poslední vzájemné utkání v rámci aktuální sezóny 2022/2023 sehráli oba týmy v neděli 2. října 2022 na teplických Stínadlech a tento duel nakonec skončil těsnou výhrou hostujícího Jablonce 2:1 po poločase 1:1. Domácí Skláře dostal do vedení ve 29.minutě Marek Beránek a ještě do poločasu ve 42.minutě vyrovnal jablonecký Davis Ikaunieks. Vítěznou branku Jablonce vstřelil v 85.minutě Ondřej Podzimek.