• OUT 64 min. LJEVAKOVIČ Admir (5)  -  IN 64 min. KŘÍŽ Martin (29),
  • OUT 72 min. VACHOUŠEK Matyáš (39)  -  IN 72 min. KOLÁŘ Patrik (24).

•  11 min. MAKSIĆ Filip (Most),
  •  40 min. PÁTEK Vladimír (Most).

"V závěrečném 30.kole České fotbalové ligy sezóny 2022/2023 hostil B-tým Sklářů na přírodním trávníku AGC arény Na Stínadlech v regionálním derby tým FK Baník Most-Souš.

Téměř tisícovka přítomných diváků mohla od začátku sledovat velmi zajímavé utkání vysoké sportovní úrovně. První poločas patřil hostům z nedalekého Mostu, kteří se již ve 4.minutě dostali do vedení po důrazu Matěje Kubeše v pokutovém území domácích. Utkání bylo doslova bojem o každý centimetr hrací plochy, ale hosté si v úvodu vytvářeli souvislejší tlak a byli v pokutovém území nebezpečnější a hlavně důraznější. Druhou branku Mostu přidal ve 25.minutě kanonýr Jindra Novotný, který z bezprostřední blízkosti přesně zamířil do pravého horního rohu teplické branky. Domácí pak ještě dokázali zblokovat další dvě nebezpečné střely Baníku a po krátké, ale intenzivní dešťové přeháňce se i oni začali více dostávat na dostřel branky mosteckého Halousky. A přestože byli oba týmy do poločasového hvizdu rozhodčího Černého aktivní, šlo se nakonec do kabin za dvoubrankového vedení hostů.

Po změně stran začali mít navrch domácí Teplice, které do útoku doslova hnali domácí fanoušci. Obrovská příležitost Sklářů přišla ve 49.minutě, kdy celkem tři střely za sebou zblokované hostující obranou měli jednoznačně gólové parametry. Domácí po příchodu mladých pušek z U19 ožili a začali hosty dostávat místy pod značný tlak. Tento tlak logicky generoval brankové příležitosti, ale hosty buď zachraňovala konstrukce branky a nebo skvěle chytající Halouska. Kontaktní branku vstřelili Skláři v 74.minutě z přímého kopu po faulu na Martina Kříže, když si míč postavil kanonýr nejstaršího teplického dorostu Michal Trnovec a přesnou střelou k levé tyči nedal mosteckému brankáři sebemenší šanci. Ale ani hosté nezůstávali pozadu a o několik minut později trefil tyč branky Lukáše Četverika střelec první branky Mostu Matěj Kubeš. Obrovské šance před vyrovnávací brankou měli také ještě domácí, kdy po gólu volali zejména příležitosti Ladislava Kodada a také Dominika Procházky. A tak Skláři ve snaze o vyrovnání ještě více zvýšili intenzitu svých ofenzivních výpadů a nakonec se jim podařilo v 83.minutě zaslouženě vyrovnat po vlastní brance Jana Štefka, který by ale stejně s největší pravděpodobností tečované přihrávce Patrika Koláře a jeho dalších spoluhráčů ve výhodné pozici nezabránil míči v jeho cestě do sítě. Ve zbývajících minutách divácky pohledného duelu se ještě na obou stranách hřiště událo několik zajímavých situací, ale žádná z nich již nevedla ke změně celkového skóre. A tak si nakonec oba dnešní soupeři připsali do třetiligové tabulky jeden mistrovský bod za konečnou remízu 2:2."

"První půle nám nevyšla podle našich představ. Soupeři jsme nechávali hodně volného prostoru zejména v naší šestnáctce a on ho dokázal využít ke vstřelení dvou branek, a proto to s námi po prvním poločase nevypadalo vůbec dobře. Jsem ale na své hráče hrdý a mám velkou radost z toho, že do druhého poločasu nastoupil z naší strany tým se zcela jinou tváří, který si díky maximálnímu nasazení a maximálnímu úsilí šel tvrdě za svým a opravdu jen velmi málo chybělo k tomu, aby se nám podařilo vývoj skóre zcela otočit v náš prospěch. Konečná remíza je ale podle mého názoru zasloužená a nakonec i odpovídá celkovému dění na hřišti.

Chtěl bych tímto také poděkovat vedení našeho klubu, že nám umožnilo utkání odehrát na skvěle připravené hrací ploše AGC arény a také děkuji všem přítomným fanouškům a příznivcům, kteří dnes oběma týmům vytvořili opravdu skvělou kulisu a neúnavně povzbuzovali své hráče až do závěrečného hvizdu rozhodčího Ondřeje Černého.

Na závěr bych chtěl také poděkovat celému týmu za to, že se mu podařilo v tak náročné soutěži vybojovat 40 mistrovských bodů. Děkuji také Ljevovi za skvělou spolupráci během společných dvou sezón a to ať už jako trenérovi nebo jako hráči a zároveň kapitánovi, který dlouhodobě patřil mezi největší tahouny našeho týmu a svými nepřebernými zkušenostmi a správně mířenými radami zdokonaloval naše mladé nadějné hráče. Děkuji také celému realizačnímu týmu za pomoc a podporu během celé náročné sezóny.

Kluci si teď užijí zaslouženou dovolenou, ale již brzy se znovu opět setkáme na startu letní přípravy na novou sezónu 2023/2024, kterou zahájíme již v úterý 4.července. Věřím, že se nám opět společně podaří vytvořit silný tým a skvělou partu, která bude i v další sezóně znovu úspěšně působit ve třetí nejvyšší tuzemské soutěži a bude schopná generovat konkurence schopné hráče pro náš ligový A-tým."