Obrázek článku

Teplice - Ústí nad Labem 2:1 (0:0)

Teplický tým musel v pátek odpoledne řešit svízelnou situaci, když mu odřekl přípravný duel soupeř z Bánské Bystrice. Sportovní úsek rychle sehnal náhradu v podobě Ústí nad Labem, se kterým se tak hrálo v 10:15 v Modré.

Už od úvodu byl znát rozdíl soutěží mezi soupeři, tepličtí hráči kombinovali a propracovávali se do šancí. V té první protáhl brankáře Ústí Matěj Radosta. Hned vzápětí z přímého kopu zamířil Daniel Trubač přesně do šibenice, ale i tentokrát zasáhl brankář Němec. Svou první branku v teplickém dresu mohl vstřelit Nemanja Krsmanović, když šel ze strany sám na branku, jenže vypálil jen doprostřed. Ve 20. minutě trefil Robert Jukl po pěkné kombinaci tyč. Největší šanci první půle měl Daniel Trubač, když se ujal zahrávat pokutový kop po faulu na Yassera. Jenže ani tentokrát se skóre neměnilo, a to ani po dorážce Gninga, protože ten ji poslal na branku. Ještě jednu příležitost měl Krsmanović, ovšem tentokrát byla střela pravačkou zblokována.

Po změně stran se pokračovalo v přehlídce gólový šancí, hned dvě za sebou měl ve 47. a 48. minutě Yasser, jednou z levé strany minul branku a podruhé ho vychytal brankář Četverik. Další příležitost měl v 50. minutě z voleje Jukl, ovšem jeho pokus mířící do branky byl zblokován. První gól tak přišel až z kopačky Mohammeda Yassera, který z vápna rozvlnil síť. Po hodině hry pak přidal rychle druhou branku také Abdallah Gning, který se dobře zorientoval po přiťuknutí od Trubače. Obrovskou příležitost na zvýšení měl v 74. minutě střídající Fila, který prokličkoval obranu, ale pak trefil jen brankáře. Ústí dokázalo snížit v 90. minutě, zápas tak nakonec skončil výhrou 2:1.