Obrázek článku

Sokolov B - Teplice B 3:1 (1:1)

V úvodním kole jarní části divize nastoupila teplická juniorka na půdě béčka Sokolova. Zápas se hrál kvůli nezpůsobilé hlavní hrací ploše na umělé trávě.

Po celý zápas měla juniorka více ze hry a vypracovala si také několik slibných šancí, jenže vyjma jediné vždy dobře zakročil Dvořák. Naopak na druhé straně domácí měli střela na branku minimum, ukázali však výbornou produktivitu a zvítězili tak 3:1.

Už v 11.minutě krásně vysunul Veverka Šollar, jenže ten vystřelil pouze do brankáře. Na druhé straně uklidil za Špicarova záda odražený míč Puchmertl. Odpověď ovšem byla blesková, neuplynula ani minuta a Veverka znovu posunul míč na Šollara, jenž z první poslal z hranice šestnáctky míč do sítě.

Otočit skóre mohl Veverka, jenže tísněn obráncem vystřelil nepřesně. Podobně si krátce po přestávce počínali také domácí. V 60.minutě poslal dobrou střelu z úhlu Pícha, ale ani on se mezi tři tyče netrefil.

Lépe vyzněly dva pokusy Gašparíka z dálky, které musel Dvořák pouze vyrazit. Štěstí, které chybělo teplickým, tak to měly domácí čtvrt hodiny před koncem. Janáček napřáhl kousek za vápnem a tečovaná střela zapadla přesně k tyči. Deset minut před koncem ještě upravil skóre na 3:1 Čertík, který využil přečíslení a prostřelil Špicara.

"Spokojený můžu být s výkonem, ale bohužel výsledek pro nás příznivý není. Myslím si, že jsme byli rovnoceným a místy i lepším týmem a to i přesto, že domácí byli hodně posíleni díky tomu, že jeji áčko nehrálo včerejší ligový zápas. První půli od momentu, kdy Šollar vyrovnal jsem měli ještě tři šance, které jsme měli proměnit a zápas by se vyvíjel jinak. Nástup do druhé půle sice zahrozil soupeř, ale my jsme převzali iniciativu a soupeře jsme do ničeho nepustili, avšak bohužel jsme trefovali pouze prostředek brank. Soupeř v tomhle byl efektivnější a z pěti střel na bránu nám dal tři goly. Hráče za předvedenou hru mohu pochválit, ale bohužel výsledek dnes neodpovídá průběhu utkání. Za stavu 2:1, kdy jsme s výsledkem mohli ještě něco udělat, tak jeden ze stoperů zaváhal a umožnil tak domácím přečíslení, které rozhodlo o konečném stavu," hodnotil střetnutí trenér Lukáš Přerost.