Obrázek článku

První jarní výhra juniorky, Vilémov zdolala 3:2

První jarní body a to hned tři za výhru nad Vilémovem v poměru 3:2 si připsala divizní juniorka.

Ta na svého soupeře od úvodu utkání vlétla a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. V první desetiminutovce měl dvě pěkné příležitosti Veverka, ale nedal. Stejně jako Prückner, kterého vychytal brankář. V dalších minutách hlavičkoval znovu Veverka mimo a poté Smrž z dálky protáhl brankáře hostí.

Skóre otevřel až ve 32.minutě Richard Veverka, který tísněný bývalým hráčem Teplic Kopřivou usměrnil do sítě Smržův centr z pravé strany. O čtyři minuty později ovšem Vilémov vyrovnal, na svědomí to měl Vojtěch Kříž, který také prošel mládežnickou líhní žlutomodrých.

V těchto chvílích se hrál fotbal nahoru dolů a z toho pramenily další branky. Nejprve se na levé straně prokličkoval do vápna Veverka, zpětnou přihrávkou našel Prücknera, jenž poslal míč do sítě. Fotbalovou parádu předvedl Prückner ve 43.minutě, za obranu dostal krásný míč od Peterky a s hlavou nahoře mazácky přehodil vybíhajícího brankáře - 3:1. Vyplatilo se tak prohození Prücknera s Pavlíčkem v pětadvacáté minutě. Pavlíček původně operoval na hrotu a Prückner v záloze, ale kouč Přerost dal k pokyn k výměně pozic a hned z toho byly branky. "Bylo to z důvodu, že nám nestíhal pohybem uprostřed zálohy Karrmann a Víťa je takový dynamičtější, tak jsme ho dali doprostřed, aby ten střed trochu pokryl. O tom, že je Prückner pohotový v zakončení, víme, i v přípravě hrál v útoku, proto jsme s tou rotací počítali," vysvětloval kouč Přerost.

Výborný závěr poločasu mohl korunovat agilní Struha, který poslal v nastavení tečovanou střelu do tyče.

Po změně stran jakoby žlutomodří spíše začali kontrolovat výsledek a nechali míč více na kopačkách hostí. Výjmkou byla 55.minuta, kdy poslal Pavlíček krásnou střelu do břevna.

Poté se do tlaku dostal Vilémov a podařilo se mu také snížit, znovu u toho byl Kříž, který se štěstím rozvlnil síť. Na víc se ovšem hosté nezmohli, a tak se mohli tepličtí mladíci začít radovat z prvních jarních bodů.

"Do pětašedesáté minuty jsme hráli hlavně dopředu opravdu dobře. Měli jsme hodně ofenzivní sestavu, protože jsme opravdu chtěli na soupeře vlétnout a co nejdříve rozhodnout. Nasadili jsme od první minuty obrovské tempo a do té pětašedesáté minuty to byla dobré. V momentě, kdy jsme stáhli Ríšu Veverku, jsme v předu neudrželi míč. Prücknerovi už docházeli síly, potom se to na nás valilo a museli jsme se strachovat o výsledek. Dostali jsme laciný gól na 3:2, kdy jsme soupeři nepodařeným výkopem namazali do brejku. Zkomplikovali jsme si to sami, protože šancí na 4:1 nebo 5:1 bylo opravdu hodně, dali jsme tři tyče," hodnotil utkání Lukáš Přerost.

Teplice B - Vilémov 3:2 (3:1)