Obrázek článku

B-tým Sklářů míří v pátek do České Lípy

V pátek 18. srpna míří B-tým Sklářů do Libereckého kraje k břehům řeky Ploučnice, kde se od 18 hodin na Městském fotbalovém stadionu v těsné blízkosti centra okresního města Česká Lípa utká v rámci 3.kola FORTUNA ČESKÉ FOTBALOVÉ LIGY s domácím týmem FK ARSENAL ČESKÁ LÍPA.

Fotbalový klub byl v České Lípě založen v roce 1927. Největším úspěchem je období sezón 1979/80 až 1987/88, kdy klub hrál 2. nejvyšší soutěž tehdejšího Československa, dále pak tři ročníky strávené v 2. lize v letech 1996/97, 1997/98 a 1998/99. Česká Lípa hrála do roku 2013 také Českou fotbalovou ligu. Kvůli nedostatku finančních prostředků v létě 2013 fotbalovou ligu opustila a přihlásila se do krajského přeboru.

Fotbalový klub ARSENAL ČESKÁ LÍPA je nováčkem aktuálního ročníku FORTUNA ČFL 2023/2024, do které postoupil jako vítěz DIVIZE B z uplynulé sezóny 2022/2023. Hlavním trenérem Arsenalu je od této sezóny Pavel Hradiský, který je s tamním klubem hodně spjatý a působil v něm již dříve jako brankář a také jako trenér. Po jeho boku působí jako asistent Jiří Štajner, bývalý fotbalový reprezentant a člen Klubu ligových kanonýrů.

ARSENAL ČESKÁ LÍPA vstoupil do nového ročníku FORTUNA ČFL těsnou porážkou 2:1 na hřišti Brozan. Česká Lípa v Brozanech vedla již od 4.minuty brankou obránce Martina Bulejka. V 8.minutě vyrovnal na poločasových 1:1 brozanský snajpr Chukwudi Chukwuma. V 74.minutě rozhodl o vítězství domácího Sokola 2:1 brankou z pokutového kopu Marek Strada po faulu na Dominika Šupa.

Minulý týden v pátek zajížděl Arsenal k mistrovskému utkání 2.kola na východ Středočeského kraje do Kolína, kde podlehl domácí Spartě po výsledku 3:0 (2:0).

Domácí Sparta Kolín využila svoje zkušené hráče k zisku tří bodů, tak jak to zhodnotil českolipský trenér Pavel Hradiský: “Dnes jsme se utkali s velmi zkušeným mužstvem, které má osm třicátníků. Bylo to znát. My jsme hráli pohledný fotbal, chtěli jsme kombinovat, bohužel vzadu jsme dělali takové dětské a naivní chyby. Inkasovali jsme branky po situacích, které by se ve třetí lize neměli stávat. Byly tam průniky do volného prostoru. Vepředu jsme neměli kvalitu, abychom vstřelili gól. Zasloužená výhra domácích.“

Trenér Kolína Petr Pavlík k utkání řekl: “Z naší strany tam byla kvalita, hlavně v prvním poločase, kdy jsme z mého pohledu byli jednoznačně lepší. Dali jsme dvě branky. Druhá půle byla taková udržovací. Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Já jsem s výkonem našeho mužstva spokojený.“

Česká Lípa nastoupila v Kolíně v této sestavě: 33 Michal Král – 11 Pavel Baláž (K), 8 Matěj Vít, 77 David Beránek, 7 Martin Bulejko ( 46´ 22 Tadeáš Verner ) – 16 Patrik Havel ( 74´ 17 Lukáš Valta ) – 9 Jiří Ješeta, 18 Jaroslav Brejcha, 10 Matyáš Kazda ( 64´ 26 Martin Žižka ), 9 Denis Pajkrt ( 64´ 24 Michal Nosek ) – 19 Matěj Šimon ( 79´ 21 Vojtěch Kříž ).

Páteční duel mezi domácím Arsenalem a hostující rezervou FK Teplice na Městském stadionu u řeky Ploučnice v České Lípě bude řídit sedmadvacetiletý David Šmat se svými asistenty - sedmačtyřicetiletým Vladimírem Melničukem a šestačtyřicetiletým Petrem Talpášem. Tato trojice nahradila původně delegované trio Karel Hoch, Jaroslav Coufal a Martin Hányš. Delegátem utkání zůstal původně delegovaný šedesátiletý Ing. Josef Koňák, předseda disciplinární komise Královehradeckého KFS.