B-tým míří ve středu k dohrávce do Chlumce

Ve středu 23. 8. míří B-tým Sklářů do Královehradeckého kraje necelých 30 kilometrů na západ od jeho metropole do města Chlumec nad Cidlinou, kde se od 17:30 na Městském fotbalovém stadionu v areálu Na Hatích utká v rámci dohrávky odloženého mistrovského utkání 1.kola FORTUNA ČESKÉ FOTBALOVÉ LIGY s domácím týmem FK CHLUMEC NAD CIDLINOU.

Fotbalový klub byl v Chlumci nad Cidlinou oficiálně založen v roce 1919, ale první myšlenka založení fotbalového klubu se datuje už do roku 1902. V současnosti klub hraje od sezóny 2019/20 Českou fotbalovou ligu po odkoupení licence od SK Převýšov. V sezóně 2020/21 obsadil ve skupině B České fotbalové ligy historické 2. místo.

FK Chlumec nad Cidlinou skončil v uplynulém soutěžním ročníku 2022/23 vysoko, na výborném 5.místě. Co očekává v nové sezóně od chlumeckého A-týmu předseda klubu pan Martin Firbacher: "Samozřejmě by bylo skvělé navázat na uplynulou sezónu, ale moc dobře víme, že to bude těžké. V mužstvu došlo k poměrně velké hráčské obměně, takže je možné, že bude chvíli trvat, než si vše správně sedne. Přesto věřím, že jsme schopni hrát v horní polovině tabulky."

FK Chlumec nad Cidlinou vstoupil do nového ročníku FORTUNA ČFL těsnou porážkou 2:3 na hřišti Slovanu Velvary, když v závěru utkání v 87.minutě a v 92.minutě vstřelil obě chlumecké branky záložník Roman Čáp.

O uplynulém víkendu v neděli 20. 8. v domácím prostředí Chlumec porazil Přepeře 2:1 brankami svých nejzkušenějších hráčů Tomášů Bastina a Labíka, když za hosty snižoval v 90.minutě Vojtěch Habr.

Jak hodnotil výkon svého týmu v tomto utkání hlavní trenér Chlumce Tomáš Hrabík: "Utkání bylo těžké a přitom jsme si ho mohli udělat mnohem jednodušší. Bohužel jsme neproměnili svoje šance včetně penalty. Konec utkání byl o nervy, hostům se podařilo v 90.minutě ještě snížit na 2:1, ale pak už jsme to zvládli a jsme rádi, že jsme získali první tři body."

A co trenér Hrabík očekává od středeční dohrávky s teplickou rezervou ? "S Teplicemi očekávám, že to bude hlavně běhavé utkání. Jsou tam mladý a technický kluci, takže po této stránce si myslím, že to bude hodně náročné.”

Chlumec nastoupil v neděli proti FK Přepeře v této sestavě: 31 Brát Jakub – 9 Veselka Petr (K), 44 Zukal Lukáš, 5 Havel Jakub, 11 Řezníček Vojtěch, 13 Petráň Michal (60´ Slavík Jakub), 33 Čáp Roman (67´ 17 Vaníček Ondřej), 27 Doležal David (62´ 8 Kejř Marek), 6 Labík Tomáš (82´ 15 Weis Tommy), 21 Kneifel Jonáš (62´ 7 Krčál Jakub), 10 Bastin Tomáš.

Středeční dohrávku mezi domácím FK Chlumec a hostující rezervou FK Teplice na Městském stadionu v areálu Na Hatích bude řídit devětadvacetiletý rozhodčí Lukáš Raplík s asistenty Drahoslavem Drábkem a Jakubem Papežíkem. Delegátem utkání je dvaasedmdesátiletý Karel Bohuněk, dlouholetý rozhodčí v československé a české nejvyšší soutěži, který působil také na mezinárodní scéně.