V neděli hostí B-tým neporažené Velvary

V neděli 3. září hostí B-tým Sklářů od 11:00 na přírodním trávníku fotbalového areálu 1.FC Dubí v Pozorce v mistrovském utkání 5.kola FORTUNA ČESKÉ FOTBALOVÉ LIGY aktuálně druhý tým tabulky a již 20 zápasů po sobě neporažený FC SLOVAN VELVARY.

FC Slovan Velvary skončil v uplynulém soutěžním ročníku 2022/23 na vynikajícím 2.místě hned za vítěznou Viktorií Žižkov se ziskem 60 bodů a zápasovou bilancí 18 výher - 6 remíz - 6 porážek s celkovým skóre 59 vstřelených a 32 obdržených branek.

FC Slovan Velvary sice před začátkem sezóny opustili 3 hráči ( Libor Drozda, Jakub Šimkovský a Jiří Měsíček ), ale 11 nových přišlo: z FK Viktoria Žižkov Simon Slanina, Ondřej Žežulka, Tadeáš Král a Tomáš Jankovský, z FK Dukla Praha Ondřej Břeh a Dan Spilka, z FK Mladá Boleslav Matthias Leitl, z AC Sparta Praha Jáchym Jelínek, z FK Pardubice Jan Halász, z FK Loko Vltavín Lukáš Trávníček a z FK Zbuzany 1953 Jaroslav Škoda.

FC Slovan Velvary úspěšně vstoupil do nového soutěžního ročníku 2023/24 FORTUNA ČESKÉ FOTBALOVÉ LIGY. V aktuální tabulce jsou Velvary na 2.místě hned za dosud suverénními Zápy se ziskem 10 bodů za 3 výhry a 1 remízu s celkovým skóre 12:6.

V úvodním kole nového soutěžního ročníku zvítězili svěřenci trenéra Zdeňka Haška na hřišti B-týmu Slovanu Liberec 4:2 (2:0). Mezi střelce se v tomto utkání na straně hostů zapsali Dominik Šustr, Matthias Leitl, Daniel Richter a Junhyeong Kim.

Ve druhém kole na domácím hřišti Velvary porazily FK Chlumec nad Cidlinou 3:2 (2:0). O první dvě branky se postarali velvarský Daniel Richter a posila z Viktorie Žižkov Ondřej Žežulka. V 86.minutě si hostující Řezníček vstřelil vlastní gól a o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Ve třetím kole remizovali Velvary v Brozanech 2:2 (0:0). Přestože hosté během 6 minut na začátku druhého poločasu prohrávali v Brozanech o 2 branky, dokázali Velvary nakonec vybojovat bod za remízu, když v 58.minutě snižoval na 2:1 Matthias Leitl a v 71.minutě vyrovnával na konečných 2:2 ze značky pokutového kopu velvarský Tomáš Kott. A v samotném závěru měli Velvary dokonce blíže k výhře po obrovských šancích Rubeše a Jakaba, které ale brankou nakonec neskončily.

Jak hodnotil utkání v Brozanech trenér hostů Zdeněk Hašek: "Dostali jsme hloupé góly, ale věřili jsme, že se ještě něco dá se zápasem udělat, protože herně jsme vládli a dobývali domácí obranu. Vzhledem k tomu, že soupeř má velmi zkušené hráče, tak bod bereme. Byl to pěkný zápas s emocemi, to ale k fotbalu patří.“

Velvary odehráli utkání v Brozanech v této sestavě: Spilka – Halász, Šustr (70. Rubeš), Žežulka, Chábera (70. Jelínek) - Leitl (70. Kim), Kott, Havránek (89. Škoda), Trávníček (60. Jakab), Richter - Vopat.

Minulý týden v sobotu 26. 8. zvítězili Velvary suverénním způsobem na domácích hřišti nad Českou Lípou 3:0 (2:0). Dvě branky vstřelil stoper Ondřej Žežulka a třetí přidal Petr Šlegl.

Výhra nad Českou Lípou byla pro Velvary již 20 utkáním bez porážky v řadě !

Podaří se Teplicím v neděli na domácím hřišti tuto sérii přerušit nebo v ní hosté budou i nadále pokračovat ?

Sobotní mistrovské utkání 5.kola ČESKÉ FOTBALOVÉ LIGY 2023/24 mezi domácí rezervou FK Teplice a hostujícím týmem FC Slovan Velvary na přírodním trávníku v Dubí - Pozorce bude řídit dvaatřicetiletý rozhodčí Jakub Hodek z Plzně se svými asistenty pětačtyřicetiletým Václavem Kubcem a osmadvacetiletým Markem Mazancem. Delegátem utkání je šestapadesátiletý Pavel Rauch z Nýřan.