Obrázek článku

V sobotu míří B-tým do Přepeří

V sobotu 9. září míří B-tým Sklářů do Libereckého kraje, kde se v okrese Semily v západním sousedství města Turnova na pravém břehu řeky Jizery nachází obec Přepeře. V místní RTW aréně se dopoledne od 10:30 odehraje mistrovské utkání 6.kola České fotbalové ligy mezi domácím týmem FK Přepeře a hostujícím týmem FK Teplice B.

Fotbalový klub Přepeře byl založen roku 2013. Klubové barvy jsou Černá a Žlutá. Domácím stadionem je RTW aréna s kapacitou 1500 míst. Vlastníkem a předsedou klubu je pan Michal Kupka.

Fotbalový klub Přepeře v ročníku 2015/2016 vyhrál I.B třídu svého kraje se ziskem 65 bodů. V ročníku 2016/2017 vyhrál I.A třidu svého kraje. V ročníku 2017/2018 skončil v Krajském přeboru Libereckého kraje na 2. místě, přesto dostal pozvánku zahrát si Divizi C. V ročníku 2018/2019 skončili v Divizi C na 2. místě. Jelikož vítěz divize C FK Jiskra Mšeno - Jablonec nad Nisou odmítl postup, tak byl nabídnut Přepeřím a ty tak postoupily pošesté v řadě, tentokrát do ČFL.

Fotbalový klub Přepeře skončil v uplynulém soutěžním ročníku 2022/23 na konečném 15.místě se ziskem 29 bodů a zápasovou bilancí 7 výher - 8 remíz - 15 porážek s celkovým skóre 36 vstřelených a 59 obdržených branek.

Přepeře jsou v novém soutěžním ročníku 2023/24 FORTUNA ČESKÉ FOTBALOVÉ LIGY po odehraných 5-ti kolech aktuálně na 14.místě se ziskem 3 bodů a zápasovou bilancí 1 výhra a 4 porážky s celkovým skóre 8 vstřelených a 11 obdržených branek.

V prvním kole zvítězili Přepeře na hřišti B-týmu Hradce Králové 3:2 po brankách Nikolase Daníčka, Tomáše Bulíře a Daniela Nováka. Ve druhém kole Přepeře doma prohrály s rezervou Liberce 2:3, když se za domácí dvakrát trefil Nikolas Daníček. Ve třetím kole Přepeře prohráli 2:1 v Chlumci nad Cidlinou a za hosty snižoval v první minutě nastavení Vojtěch Habr. Ve čtvrtém kole Přepeře podlehly v domácí RTW aréně Brozanům 1:2 a za domácí skóroval v 35.minutě Michal Pavlata. Minulý týden v pátek 1.září prohrály Přepeře 2:1 na hřišti Arsenalu Česká Lípa a jedinou branku hostů vstřelil v 16.minutě dvaadvacetiletý Kanaďan Mateo Josip Marijanovic.

FK Přepeře v uplynulém soutěžním kole nastoupili na hřišti Arsenalu Česká Lípa v této sestavě: 33 Truksa Filip – 6 Vlk Matěj, 14 Dočekal Tomáš, 18 Tvaroha Pavel, 17 Novotný Vojtěch, 22 Rozkovec Ondřej, 15 Pavlata Michal (K), 8 Novák Daniel, 20 Daníček Nikolas, 10 Bulíř Tomáš, 16 Mateo Josip Marijanovic. Střídali: 9 Martan Ladislav, 12 Šťovíček Jáchym, 77 Jánošík Martin. Připraveni: 1 Novák Radek, 21 Habr Vojtěch, 27 Filip Nikolas.

Do 3.kola vedl FK Přepeře jako hlavní kouč Lukáš Jarolím, který byl po prohře v Chlumci nad Cidlinou odvolán. Od 4.kola je hlavním trenérem FK Přepeře čtyřiašedesátiletý Miroslav Procházka, který dlouhá léta vedl mládež ( žáky a dorost ) v FK Jablonec a divizní SK Semily. Asistenty trenéra Miroslava Procházky jsou Jakub Synek a Jaroslav Nesvadba.

Bilance vzájemných zápasů mezi FK Přepeře a B-týmem Teplic z uplynulého soutěžního ročníku ČFL je na straně hostů ze severu Čech. Na podzim 2022 zvítězili Skláři na hřišti FK Přepeře 1:0 brankou Jana Rezka z 54.minuty utkání. V jarní části 2023 skončil vzájemný duel na teplických Stínadlech remízou 4:4. Za domácí se mezi střelce zapsali dvougólový Marek Beránek a Tadeáš Vachoušek. Za hosty z Přepeří skórovali David Vyčítal, Jaroslav Nesvadba, Michal Pavlata a Michael Ugwu Junior.

Sobotní mistrovské utkání 6.kola ČESKÉ FOTBALOVÉ LIGY 2023/24 v RTW aréně mezi domácím týmem FK Přepeře a hostujícím týmem FK Teplice B bude řídit osmadvacetiletý rozhodčí Daniel Lovětínský se svými dvěma asistenty - jednatřicetiletým Martinem Havlíkem a devětačtyřicetiletým Markem Janíčkem. Delegátem utkání je osmapadesátiletý Martin Prislupský, který je předsedou disciplinární komise OFS Mělník.