Obrázek článku

Juniorka i napodruhé prohrála

I ve druhém jarním vystoupení divizní juniorka prohrála, když na Angeru nestačila v derby na Most B. Trenér Přerost měl velké starosti s poskládáním sestavy, protože při zranění Šollara mu chyběl klasický hrotový útočník.

A právě to se projevilo už v šesté minutě, Pícha poslal do šestnáctky pěkný centr, ale Prückner na něj nedosáhl. Sám Pícha zakončoval po čtvrthodině hry, s pomočí teče obránce míč zamířil těsně vedle. Podobně si vedl po rohovém kopu také kapitán Ladislav Beran.

Most poprvé zahrozil až těsně před poločasem, ovšam skvělým zákrok domácí podržel Tomáš Grigar.

Po změně stran se dlouho hrálo spíše ve středu hřiště. Vše změnilo až střídání Baníku, na hřiště přišel Tomanec, který jen co dosprintoval k brance už zvedal ruce nad hlavu a radoval se ze vstřelené branky.

Srovnat mohl Smrž, avšak ten nečekal, že k němu propadne míč, a tak hlavičkoval nedůrazně. Patnáct minut před koncem se hosté dostali do dvoubrankového vedení, když Grigar s vypětím všech sil vyrazil střelu Tomance, obrana ale nepohlídala Lesniaka, jenž míč dorazil do sítě.

O další tři minuty později při přímém kopu Píchy zasáhl jeden z mosteckých obránců míč rukou a kopala se penalta. Tu s přehledem Karrmann proměnil a dodal tak závěru na dramatičnosti. Bohužel ovšem další přímý kop Píchy v nastavení skončil pouze na břevně a utkání bylo ukončeno za stavu 1:2.

"Myslím, že po celý zápas jsme měli herní převahu, ale naprosto neúčelnou. Chyběla nám naprosto agresivita, někteří mi připadají, že si jen přijdou zahrát fotbálek, ale v rozhodující moment uhýbáme z osobních soubojů, nemůžeme se dostat do koncovky, chybí tam důraz a hrajeme pouze ve středu hřiště. Soupeř poté třikrát vyrazí do brejku, my máme možnost to uhrát, ale neuhrajeme to a dostaneme dva góly," hodnotil zápas Lukáš Přerost.

Teplice B - Most B 1:2 (0:0)