Obrázek článku

Čtyřbranková výhra nad Wartou Poznaň odstartovala soustředění

Teplice na úvod tréninkového kempu v Opalenici porazily Wartu Poznaň 4:1. Severočeši přestáli úvodní tlak domácích a následně dokráčeli k poměrně jasnému vítězství.

Warta se hned od prvních momentů snažila hrozit ze standardních situací, které však nejednou vyústily v teplický brejk. Ve 23. minutě závar kolem pokutového území Poznaně skončil zblokovanou střelou Pavla Svatka. Po necelé půlhodině hry se po přímém kopu ze strany dostal k míči Lukáš Mareček. Jeho pokus byl sice zblokován, ale k zakončení se nakonec probojoval Abdallah Gning, který byl úspěšný. Vzápětí vyslal prudký centr Radosta, ale jeho spoluhráči se ke střele nedostali.

Deset minut před poločasem křižný centr propadl až na Marka Beránka, který z blízkosti zvýšil na 2:0. Těsně před poločasem znovu pálil Mareček, mířil však těsně vedle. Ještě do půle snížil domácí Rafal Adamski, když individuální průnik zakončil prudce k tyči.

Po změně stran vyslal střídající Josef Švanda do úniku Gninga, soupeř však zatáhl za záchranou brzdu a zastavil jej faulem. Standardku nebezpečně rozehrál Daniel Trubač a po sérii odrazů balón do brány dotlačil Jaroslav Harušťák.

Na poslední půlhodinu se jedenáctka na hřišti výrazně proměnila, jedním z nejaktivnějších byl Roman Čerepkai. Dvojice jeho šancí v rychlém sledu se však neujala. Deset minut před koncem stejný hráč po průniku oslovil centrem Tadeáše Vachouška, jehož nůžky skončily na břevně. Ten si napravil chuť v poslední vteřině utkání, když z ostrého úhlu propálil gólmana a přidal tak čtvrtou branku žlutomodrých.

Warta Poznaň - FK Teplice 1:4 (1:2)
Branky Teplic: 27. Gning, 35. Beránek, 51. Harušťák, 90. Vachoušek.
Sestava: Němeček (61. Čechal) - Harušťák (61. Bílek), Kričfaluši (61. Mičevič), Tsykalo - Beránek (46. Švanda), Havelka (61. Vachoušek), Mareček (46. Trubač), Jukl (61. Emmer), Radosta - Gning (61. Zsigmond), Svatek (61. Čerepkai)