Filip Horský: Doufám, že góly budou dávat všichni

Filip Horský přišel do Teplic hledat herní vytížení i gólovou formu, která mu v předchozím angažmá trochu scházela. V přátelských utkáních zaznamenal 2 branky a 1 asistenci. Nejen poslední trefu pro nás okomentoval po duelu s Lechem.

Filipe, závěrečný zápas přípravy ti gólově vyšel. Jak se ti dnes hrálo?

Šel jsem do druhého poločasu s tím, že to bylo 0:0. S Vachym jsme dostali za úkol zápas rozhodnout. Dobře se nám spolupracovalo, myslím že i při tom gólu centroval on. První balón jsem netrefil, ale dobře jsem si jej pak zpracoval a trefil z otočky. Zapadlo to tam hezky, to jsem ani nečekal.

Jak hodnotíš zápas jako celek?

Bylo vidět, že Lech je kvalitní na balónu, je to tým, co má na evropské poháry. Dařilo se jim kombinovat z prvního doteku, čímž nás trochu přehrávali, ale brzy jsme se s tím vyrovnali.

S Vachym jste přišli jako dva hroťáci, po změně rozestavení jsi hrál ale spíš na levém křídle. Která pozice ti více vyhovovala?

Pro mě je o něco lepší hrát úplně na kraji. Rád si navádím balón jeden na jednoho do zakončení. Když jsme dva útočníci, je to spíš o sklepávání či podržení balónu a nábězích. Ale zahraji vše, co po mě trenér bude chtít.

Po příchodu do Teplic jsi říkal, že cítíš důvěru, kterou chceš splatit góly. Věříš, že ti to tam nadále bude padat?

Je to hodně o týmu, kluci mě super přijali a je tu skvělá parta. Dobře se mi hraje, když cítím tuhle atmosféru. V přípravě jsem odehrál 3 poločasy, kde jsem měl bilanci 2+1. Cítím tedy, že produktivita přišla. Chceme takhle pokračovat jako tým, góly snad budou dávat všichni. Tím přijdou body a týmové úspěchy.