B-tým: Cenná výhra 4:3 v Hostouni

B-tým Sklářů nepoznal hořkost porážky ani ve svém pátém přípravném utkání. Tentokrát zvítězil 4:3 na Stadionu Vojtěcha Zeithamla nad svěřenci trenéra Dominika Rodingera, třetiligovým týmem SK SOKOL HOSTOUŇ.

V dnešním utkání v Hostouni narazil B-tým Sklářů na skvělého a kompaktního soupeře, který hrál v minulém soutěžním ročníku skupiny A Fortuna České fotbalové ligy po celou sezónu o samotné čelo tabulky.

Sílu soupeře poznali Skláři zejména v prvním poločase, kdy měla více ze hry domácí Hostouň a vypracovala si až tři vyložené brankové příležitosti, které ale teplická defenziva v čele s brankářem Matějem Čechalem dokázala pokrýt.

Jediná branka prvního poločasu padla v 36.minutě po akci teplického Jonáše Bzury a trefě Pavla Šimonovského, kterému asistoval Jakub Port - 0:1.

Domácí Hostouň vyrovnala na začátku druhého poločasu v 51.minutě z pokutového kopu, který proměnil Kolář - 1:1. V 57.minutě byl na druhé straně v šestnáctce Hostouně faulován Matyáš Vachoušek, ale jeho střelu z penaltového puntíku domácí brankář Pančev vyrazil. O minutu později se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš a domácí šli po rychlém brejku a po brance Nováka do vedení - 2:1.

V 76.minutě bylo vyrovnáno po brance střídajícího Matyáše Korselta, která padla po individuální akci teplického obránce Daniela Danihela - 2:2.

V 84.minutě se skóre opět měnilo a do vedení šli po zásluze hostující Skláři. Po další rychlé akci po pravém křídle dorazil do sítě střelu Vojty Pokorného střídající Lukáš Podaný - 2:3. O další tři minuty později bylo opět vyrovnáno po další rychlé akci na druhé straně hřiště, tentokrát se trefil hostouňský Baldé - 3:3.

Vítězství Teplicím nakonec v závěrečných vteřinách utkání zajistil srbský útočník Miloš Kapur po skvělém napadání a důležitém zisku míče od Lukáše Podaného - 3:4.

GENERÁLKU NA NOVÝ ROČNÍK 3.LIGY odehraje B-tým Sklářů příští sobotu 3. 8. od 10:30 na hřišti v Roudnici nad Labem proti čtvrtému týmu uplynulého ročníku nejvyšší celostátní dorostenecké ligy, proti týmu SK SLAVIA PRAHA U19.

SK SOKOL HOSTOUŇ vs. FK TEPLICE B - 3:4 (0:1)

Branky Teplic: 36. Šimonovský (as. Port), 76. Korselt (as. Danihel), 84. Podaný (as. Pokorný), 90. Kapur (as. Podaný).

Sestava Teplic: Čechal (63. Grümann) - Port, Audinis (63. Slivka), Kolář, Danihel - Takács (33. Kříž ), Bzura (63. Korselt), Váňa (63. Köstl) – Šimonovský (63. Podaný), Vachoušek M. (63. Kapur), Pokorný.