Obrázek článku

Teplice B - Litvínov 2:0 (0:0)

Juniorka zvládla ve velmi těžkém duelu zdolat Litvínov v poměru 2:0, branky vstřelili v druhém poločase Melunovič a Pavlíček. Trenéru Přerostovi dnes chyběli zranění Tesařík s Píchou a také Jablonský, který pro dnešní zápas s Příbramí posílil dorost.

Už v první půli měli domácí optickou převahu, která však nevedla k žádným větším šancím, góly tak padli v Pozorce až po přestávce, kdy hru velmi oživil střídající Dominik Valenta. Z prvního poločasu stojí za zmínku snad jen tvrdý zákrok Christova na Šollara, po kterém musel mladý ofenzivní hráč Teplic odstoupit ze hry a putovat do nemocnice. "Byl na retgenu a zatím nevím, zda je to pouze výron či má i něco nalomeného," popsal aktuální zdravotní stav trenér Lukáš Přerost.

V 55.minutě rozehrál akci stoper Beran, poslal míč na Gašparíka do křídla a utíkal do vápna, zde na přední tyči přizvedl následný centr a umožnil tak otevřít skóre Melunovičovi. V 74.minutě znovu centroval Michal Gašparík, Melunovič trefil sice jen brankáře, ale následnou dorážkou rozvlnil síť Pavlíček - 2:0.

Během druhého poločasu létali před branku velmi nejistého Kristiníka jeden centr za druhým, ale skóre se již neměnilo. A to také zásluhou Špicara, který v 85.minutě zlikvidoval jedinou vážnější šanci hostů.

"Těžký zápas pro nás, soupeř přijel hrát velmi důrazně a agresivně. Byl velmi dobře organizovaný, takže jsme v celé první půli vlastně jen obléhali, ale chyběl nám ještě větší pohyb a důraz v zakončení. Do druhého poločasu jsme si dali za úkol hrát daleko více po stranách, posílat do vápna centrované balóny a jít důrazně do zakončení, to se nám vyplatilo a zápas jsme zvládli," hodnotil střetnutí Lukáš Přerost.