David Šourek: Některé věci si musíme prožít a poučit se z nich

Trenér B-týmu David Šourek hodnotil proběhlé utkání na Kladně, kde po kolapsu v závěru jeho svěřenci prohráli 3:7.

Výsledek vypadá na první pohled hrozivě. Velkou část utkání jste přitom se soupeřem drželi krok, zlomila to penalta?

Výsledkem je nula bodů, a to je zklamání. Do 70. minuty jsme byli koncentrovaní, odvážní a jistí. Bohužel po penaltě na 3:3 a chvíli na to obdrženém 4. gólu jsme závěr utkání nezvládli a skončilo to až krutou lekcí. Některé věci na tréninku natrénovat nejde, musí se prožít a poučit se z nich a závěr tohoto utkání je jednou z nich. Ale oněch prvních 70 minut nás musí povzbudit a motivovat k další práci, snesly nejlepší měřítko.

Našla by se tedy mimo posledních 20 minut nějaká pozitiva?

Po herní stránce to mělo hlavu a patu. Věděli jsme, co chceme dělat a převážně se tam ty věci objevovaly.

Na čem se nyní bude muset v tréninku zapracovat?

Vybízí se klást důraz na zlepšení defenzívy a naší kompaktnosti, také v ofenzivní fázi jsme měli některé situace vyřešit lepe a nemuseli jsme se dostat takto pod tlak. Důležité je lépe pracovat s tempem utkání, hlavně umět reagovat na částečné výpadky. Osvojit si schopnost hodit chybu za hlavu a pokračovat od znovu, nenosit si jeden nezdar v hlavě a tím shodit své další výkony. To dělá nejlepší hráče nejlepšími. Neřešit situace v kontextu předchozích, ale soustředit se na každou zvlášť, jako by předtím nic nebylo.

Nicméně když se na to podívám mimo emoce a zklamání z výsledku tak Audinis, Port, Váňa, Podaný, Slivka a Šimonovský absolvovali své první starty ve třetí lize a mají toho ještě spoustu před sebou.

Teď vás čekají Brozany. Utkání s nimi bývají vyrovnaná, navíc tam působí řada hráčů s teplickou minulostí…

Příprava na Brozany je jako každá jiná, chceme vyhrát. Respektujeme každého soupeře, je to stejné ať Teplicemi prošel či nikoliv. Neřešíme minulost, chceme vychovat a připravit hráče, co budou budoucností FK Teplice.