Obrázek článku

Most B - Teplice B 3:2 (2:1)

V regionálním derby dnes juniorka podlehla mosteckému B mužstu 3:2, když celý druhý poločas hrála o deseti po vyloučení Píchy.

Zápas začal zlehka, první příležitost přišla až ve 12.minutě, kdy se na branku řítil Šollar, dokonce překonal i brankáře domácích, jenže již předtím asistent rozhodčího signalizoval ofsajd.

O tři minuty později se pokoušel znovu Šollar, vyslal skákavou střelu, kterou brankář s obtížemi na dvakrát zkrotil. Domácí zaútočili ve 22.minutě Mozartem Surville. Ten prošel až do vápna a nechytatelně překonal Špicara. Ve 38.minutě zakroutil Jakub Pícha přímý kop z pravé strany tak, že prošel k překvapení všech až do sítě a bylo vyrovnáno.

Obrat mohl dokonat Melunovič. Běžel sám na branku, jenže strážce domácí svatyně se vytáhl a jeho střelu vyškrábl na roh. Nedáš - dostaneš, toto pořekadlo se znovu potvrdilo, když hned z protiútoku tvrdě vystřelil Lafrance, Špicar míč vyrazil, jenž obrana nepokryla Frnocha, který v poklidu dorazil na 2:1. Těsně před odchodem do kabin byl vyloučen Pícha, a tak museli žlutomodří celou druhou půli hrát o deseti.

I přesto se jim podařilo vyrovnat, konktrétně agilní Šollar z levé strany otřel míč o tyčku a od ní do sítě - 2:2. Následně se ten samý hráč dožadoval penalty, jenž rozhodčí místo toho ocenil jeho pád žlutou kartou za simulování.

Dlouho nebyla početní převaha na hřišti vůbec znát, až v závěru zápasu se domácí dostali k sérii rohových kopů a po jednom z nich Frnoch hlavou poslal míč do branky a rozhodl o výhře Mostu v poměru 3:2.

"V první půli se hrál vyrovnaný fotbal, chyběla nám tam však větší agresivita. Měli jsme tam několik dobrých příležitostí po standartních situací. Velkým zklamáním a také ovlivněním zápasu byla červená karta pro Píchu, jenž dostal žlutou kartu za úplně zbytečné oplácení a poté se nechal vyloučit. V druhé půli kluci bojovali, dřeli, makali. I v agresivitě jsme se soupeři vyrovnali. Dokonce i skóre jsme srovnali, ale v tomhle počasí hrát celý poločas o deseti je velmi náročné, a tak docházely síly. Došlo v závěru k sérii rohových kopů a po jednom z nich jsme inkasovali. Kluky musím pochválit za odbojovaný výkon, ale ten jeden hráč byl dnes hodně znát," hodnotil zápas trenér Lukáš Přerost.