Ondřej Prášil: V Pardubicích nás nečeká nic jednoduchého

Po pohárové výhře 2:0 v Milíně odpovídal na otázky asistent trenéra Ondřej Prášil, vyjádřil se nejen k odehranému 2. kolu MOL Cupu, ale také k sobotnímu zápasu v Pardubicích.

V utkání se vám dlouho nedařilo vstřelit branku. Co se odehrávalo v hlavách trenérského týmu?

Snažili jsme se hlavně ten gól nedostat. My jsme ho pak dali 15 minut do konce. Měli jsme ale zápas pod kontrolou a splnil v našich očích to, co měl.

Co se dělo v kabině o pauze? Bylo potřeba kluky uklidnit, nebo spíš nahecovat?

Věděli jsme, že je musíme udržet v trpělivosti, aby stále věřili že jsme ten gól schopní dát. Vytvářeli jsme si řadu příležitostí, například po standardních situacích, rozích, nebo i střelách z dálky. Hráče jsme uklidňovali, ale zároveň pobízeli, aby se ještě víc tlačili do branky.

Obě branky nakonec napadly po průnicích ze strany. Byla to také pobídka směrem k hráčům, aby soupeře zkusili roztahat?

Už v předzápasové přípravě jsme se bavili, že chceme být aktivní v nábězích. Tlačili jsme se dopředu i středem, ale góly opravdu padly z křídelních prostorů.

V první půli Marek Štěch chytil několik velkých šancí. Byl to důvod ke změně do druhé půle a snaze dohrát situace až do brány?

V první půli jsme měli více náběhových hráčů, pak jsme tam příchodem Yassera a Gninga dostali víc individuálních schopností. I to byl asi důvod, proč jsme se dokázali prosadit v pokutovém území. Jsme rádi že jsme nakonec mohli obě branky vstřelit takřka do prázdné brány.

Čeká vás nyní zápas v Pardubicích, tak jaký bude?

Teď potřebujeme hlavně zregenerovat a víme, že nás nečeká nic jednoduchého, ale budeme se tam snažit uspět!