Juniorka zvládla první utkání v přípravě vítězně

Své první utkání v letní přípravě odehrál také juniorský tým. Na stadionu Pod Lipou v Roudnici nad Labem změřili síly se stejně starými hráči pražské Slávie.

Od první minuty se hrál rychlý fotbal a obě mužstva si vytvořila několik šancí. Gólově se ale prosadil střelou z 20 metrů Kodeš, a tak skončil poločas 1:0 pro "domácí". Do druhého poločasu udělali oba trenéři řadu změn. V 59. minutě bylo po pěkné střele z voleje vyrovnáno. Vedení na stranu teplických vrátil angličanem Daniel Richter a v poslední minutě potrestal faul na Výborného z pokutového kopu benjamínek v teplickém týmu Marek Richter.

"Jsme v náročné fázi přípravy, přesto jsme odehráli kvalitní utkání. Hlavně v prvním poločase jsme byli lepším týmem a vytvořili si několik dobrých příležitostí. Skórovali jsme ale pouze jednou. Ve druhém poločase soupeř hru vyrovnal a měl asi větší držení míče. My jsme hrozili převážně z rychlých protiútoků. Jsem rád, že jsme zvládli celé utkání ve velkém tempu," zhodnotil utkání trenér juniorky Jakub Pekař.

Teplice - Slavia Praha 3:1 (1:0)