Česká Lípa - Teplice B 3:2 (0:2)

Bez posil z A mužstva tentokrát nastoupila juniorka na půdě vedoucího celku tabulky Arsenalu Česká Lípa. Dlouho se proti lídrovi držela a byla lepším celkem, ale v závěrečné půlhodně ztratila dvoubrankové vedení a prohrála 3:2.

Již v úvodu utkání nebylo vůbec znát, že Arsenal potřebuje tři body, žlutomodří ze zabezpečené obrany vyjížděli k nebezpečným brejkům a po jednom takovém vypálil krásně levačkou Breite, to bylo však pouze zastřelování. Jeho chvíle přišla až o tři minuty později, kdy se k němu dostal sražený míč po Syroťukově centru a pracovitý záložník uklidil míč do sítě.

Za další tři minutky to bylo již 0:2, když Syroťuk nahrál pod sebe Melunovičovi a ten pod padajícím brankářem zvýšil. Další projektil vyslal Breite krátce před přestávkou, ale tentokrát domácí brankář míč alespoň vyrazil.

Hned po přestávce přišly tři velké šance Teplic. Po centru Píchy hlavičkoval Melunovič do brankáře, následnou dorážku poslal Breite taktéž do brankáře, do třetice sice Syroťuk rozvlnil síť, ale podle rozhodčího se nácházel v ofsajdu, a tak gól nebyl uznán.

Českou Lípu nastartoval v 58.minutě vlastní gól, který si hosté vstřelili po centru z pravé strany. V 70.minutě málem zaskočil Pícha stříleným centrem domácího brankáře, ale míč těsně minul levou tyč a z následné akce domácí srovnali Vrabcovou střelou z dálky.

Když už to vypadalo na remízový konec utkání, tak v 94.minutě prošel Silný teplickou obranou a přehodil Valeše. Domácí Arsenal tedy zvítězil 3:2.

"Utkání se mi velmi těžko hodnotí. V první půli jsme hráli velmi dobře, zabezpečenou obranou jsme domácí do ničeho nepustili, naopak jsme vyráželi k rychlým brejkům a po dvou pěkných akcích jsme vstřelili branky. Po změně stran jsme měli dvě velké šance a nebyla nám uznána, dle mého, regulérní branka. Domácí nastartoval vlastní gól, který jsme si vstřelili po hodině hry. Rozhodující branku v nastaveném čase hodnotím jako hrubou chybu obrany, takže musím říci, že jsme si zápas prohráli sami," hodnotil utkání trenér Lukáš Přerost.

58.vlastní, 71.Vrabec, 90+4.Silný - 18.Breite, 21.Melunovič.
ŽK: 30.Breite.

Sestava Teplic: Valeš - Košler, Jablonský, Beran, Bartoš - Syroťuk (81.Šamun), Tesařík, Breite, Pícha - Melunovič (86.Rosocha), Šollar (61.Smíšek).