Obrázek článku

Dorost vstoupil do soutěže výtečně

Naprosto skvělý vstup do soutěže má za sebou i teplický dorost, kterému se povedlo doma porazit Hradec Králové vysoko 5:1.

Žlutomodří rychle ukázali, že letos chtějí zvládnout start do nejvyšší dorostenecké soutěže lépe než loni. Už v 6. minutě dostal Výborný skvělý míč od Karagavrilidise za obranu tvrdou střelu sice gólman rukavicemi ztlumil, ale přesto se dostala až za brankovou čáru. O dvě minuty později už to bylo dokonce 2:0, když se prosadil Jakub Zeman. Stejný střelec byl podepsán i po třetí brankou, po pěkném signálu při rohovém kopu to tak bylo v 18. minutě již 3:0.

Do poločasu sice hosté snížili, ale Michal Kolčava s Petrem Růžičkou ukázali mistrovský trenérský tah. O poločase vystřídali dvougólového Zemana a místo něj na hřiště poslali Martina Růžičku. Ten se za necelých dvacet vteřin na hřišti stihl také prosadit a zvýšil na 4:1. To však stále nebylo všechno, čtvrthodiny před koncem se podruhé trefil i Výborný a stanovil konečný stav na 5:1 pro domácí.