Juniorka v přestřelce prohrála v Jihlavě

Fotbalisté týmů obvykle vyznávající žluté barvy proměnili zápas v pořádně napínavou přestřelku. Jihlava v zápase dvakrát prohrávala, ale vždy dokázala vyrovnat a nakonec strhla vedení na svou stranu. Teplice nespasil ani hattrick Chukwumy, který svoje dílo dokonal v 89. minutě a ještě zadělal na drama. Domácí si ale nenechali tři body vyrvat z rukou. Za teplický tým naskočili také dva testovaní mladíci Arménec Martyrosian a Rus Stariko.

Že dnes nepůjde zrovna o defenzivní partii, naznačila už první desetiminutovka zápasu. V 7. minutě otevřel bohaté skóre utkání Chukwudi Chukwuma, který se prosadil po akci středem hřiště. Odpověď Jihlavy přišla za minutu z protiútoku, který zakončil Muris Mešanovič – 1:1. Po čtvrt hodině zápasu si hosté vzali vedení zpět, když svou druhou branku po chybě obrany zaznamenal Chukwudi Chukwuma.

Jihlava si poté vytvořila slušný tlak, který dokázala zužitkovat ve 34. minutě. Muris Mešanovič prozatím dorovnal ve střeleckém souboji svého soupeře Chukwumu a ranou z vápna k tyči zajistil smírný stav. V závěru první půle mohl dostat Vysočinu poprvé do vedení Batioja, ale jeho ránu vykopl Lipš do bezpečí.

Domácí skóre otočili až po pauze, během které udělali jihlavští trenéři tři změny v sestavě. V 50. minutě po Hegerově faulu proměnil pokutový kop Patrik Demeter. Trojici střídání pak přichystala i hostující lavička, ale okamžitý efekt byl opačný než před několika minutami. Fotbalisté Vysočiny zatlačili soupeře do defenzívy a čtvrtý gól vstřelil David Štěpánek.

Teplice se ale nechtěly tak snadno vzdát. Za další dvě minuty se k míči v blízkosti branky dostal Laco Takács a pohotovým zakončením snížil – 4:3. Nadějný stav však Severočechům dlouho nevydržel, přesněji sedm minut. Pak se k míči na hranici vápna dostal Patrik Demeter a střelou o břevno vrátil svým barvám dvoubrankový náskok.

Jihlavští pak dlouho drželi svého soka na distanc. Kelbler navíc v 87. minutě trefil tyč. Zdálo se, že je hotovo. Jenže minutu před koncem řádné hrací doby si na centr od rohového praporku naskočil Chukwudi Chukwuma, čímž dokonal svůj hattrick, ale na bodový zisk to nestačilo.