Teplice B - Most B 2:0 (1:0)

Divizní juniorka si dnes poradila v souboji o první místo s rezervou Mostu, když ji porazila 2:0.

Lodivod B týmu Lukáš Přerost mohl pro tento zápas počítat hned se šesticí hráčů z hlavního mužstva. V základní sestavě vyběhli Slavík, Sabou, Merzič, Štohanzl, Smejkal a Vondrášek.

Žlutomodří se ihned pustili do útočení a z toho také pramenily šance. Po čtvrt hodině hry se do centru z prava položil Vondrášek, ale ve vyložené šanci přestřelil. O deset minut později se scénář opakoval pouze centr přiletěl z druhé strany.

Když se to dvakrát nepodařilo Vondráškovi, odpovědnost na sebe vzal Martin Jindráček, šikovně usměrnil centr Štohanzla za Hyklova záda a mohla propuknout gólová radost.

Hned tři minuty nato nezbývalo mnoho a bylo to 2:0, jenže Syroťukovu střelu zastavilo břevno a o moment později Smejkal mířil těsně nad branku.

Po změně strany Teplice nepolevovaly v aktivitě, Beran ve 47.minutě hlavou po rohovém kopu vyslal míč vedle levé tyčky. Mostečtí ohrožovali Martina Slavíka jen propagačními střelami z dálky, které však prvoligový brankář bez potíží kryl.

Krásná branka se zrodila v 53.minutě, Jindráček si na velkém vápně hodil míč z pravé nohy na levou a střelou ke vzdálenější tyči překonal gólmana - 2:0.

Juniorka si vybojovala i další šance, jenže Smejkal, Štohanzl ani Smola se neprosadili, a tak stav zůstal stejný až do závěrečného hvizdu.

"Dnes jsme měli posilněný kádr o hráče z A mužstva, od začátku klání jsme měli herní převahu. V první poločase jsme si vytvořili několik brankových příležitostí, ujala se akce, kdy Štohanzl centroval do šestnáctky a Jindráček šikovnou tečí otevřel skóre.

Jsem spokojený s výkonem celého týmu jak v prvním, tak v druhém poločase, kdy jsme soupeře do moc šancí nepouštěli. Obrana pracovala velmi dobře, prostě jsem spokojený s výkonem a musím pochválit všechny hráče na hřišti, ty z áčka i ty z béčka," zhodnotil zápas Lukáš Přerost.