Obrázek článku

Bílek nastoupil za sedmnáctku

Teplický mladík Michal Bílek včera nastoupil v dresu reprezentační sedmnáctky při utkání ve Walesu. Odehrál 63.minut a ze hřiště odcházel za vyrovnaného stavu 1:1, nakonec však utkání skončilo výhrou domácího Walesu v poměru 3:1.

"Utkání se hrálo v novém centru velšské asociace, které bylo otevřeno teprve před deseti měsíci. První poločas jsme vyhráli 1:0 brankou Černého po zpětné přihrávce Klímy. Ve druhé půli soupeř vyrovnal v 53. minutě na 1:1, když se lehce nechal obejít Štěpánek u brankové čáry a při zpětné přihrávce špatně obsadil hráče v pokutovém území Chlumecký. V 64. a 67. vyrobila stoperská dvojce úplně stejnou chybu a pustila soupeře do úniku skoro přes celou půlku hřiště a soupeř se ujal vedení 3:1. Naše velké příležitosti ke vstřelení branky postupně nevyužili v 75. minutě Černý, poté v 77. Pulkrab a ani velký závar v 80. minutě bohužel brankou neskončil. Pokud naši hráči budou opakovaně dělat chyby v základech individuální taktiky situací 1 na 1 a ve skupinové taktice 2 na 1, tak nás v některých zápasech, jako byl třeba tento, soupeř jednoduše potrestá a pokud ne, tak jen vinou špatné koncovky. Pokud bychom se těchto individuálních chyb nedopustili, tak bych určitě hodnotil toto utkání jako vítězné, protože jsme po většinu utkání byli lepším mužstvem," hodnotil utkání trenér Aleš Čvančara.

Wales "17" - Česká republika "17" 3:1 (0:1)