Obrázek článku

Juniorka rozprášila Blšany

Naprosto jednoznačně si poradila naše divizní juniorka s domácími Blšany ve 4.kole Divize B. Dostala se tak do čela své soutěže o skóre před FK Baník Most B.

Naši hráči neponechali nic náhodě a o svém vítězství prakticky rozhodli již v první dvacetiminutovce. V úvodní minutě otevřel skóre krásnou střelou z dvaceti metrů do šibenice Martin Jindráček. Pět minut po něm přidal další gól hlavou Jiří Kopřiva. Tomáš Vondrášek po čtvrt hodině unikl obraně a našel před brankou osamoceného Jakuba Mareše a ten se také trefil - 3:0. Skvělý úvod završil brankou po rohovém kopu Igor Syroťuk.

Poté žlutomodří trochu polevili a nechali soupeře snížit, blšanský kapitán se prosadil z blízka po rohu. Deset minut před půlí mohl vstřelit další branku Radim Breite, avšak po pěkném průniku vystřelil mimo. Do kabin se šlo přeci jen za stavu 5:1, když Leandro Vieira nacentroval míč, Jakub Mareš ho prodloužil na Igora Syroťuka, jenž vsítil svou druhou branku v zápase.

V krasojízdě pokračovalo béčko i po přestávce, v 55.minutě Vondrášek našel krásným centrem Mareše, který hlavou nedal brankáři šanci - 6:1. O chvilku později se dočkal i sám Vondrášek, dostala se k němu zblokovaná přihrávka Jindráčka a umístěnou střelou half-volejem překonal mladého gólmana.

A to stále nebylo vše. V 69.minutě vyslal Breite střelu, kterou domácí obrana tečovala, a ta zapadla do branky. Skóre završil Ivan Šollar po sólovém úniku deset minut před koncem.

"Jsem moc rád, že kluci po rychlé brance nepřestali hrát, že si po celé utkání drželi nasazení, a díky tomu jsme soupeře jednoznačně přehrávali. Jsem také spokojen, že jsme to korunovali devíti brankami, že jsme předvedli hodně vydařených akcí. Doufám, že nám tento výsledek pomůže v efektivnosti v zakončení do příštích zápasů," hodnotil zápas trenér juniorky Lukáš Přerost.

Blšany - Teplice B 1:9 (1:5)