Juniorka těsně podlehla Ústí

Naše divizní juniorka má za sebou druhý přípravný zápas, v něm po dobrém výkonu podlehla druholigovému Ústí nad Labem 0:1. Ve žlutomodrém dresu se objevili i dvě nové tváře, na testech se snaží prosadit bratři Tony a Andrej Martiničové, které si přivedl trenér Plíšek z Balkánu. "Jsou tady na testech, ani jeden z nich vyloženě nezklamal. Tony je stoper a je velmi zajímavý i tím, že to je ročník 1990, to znamená, že je ještě dorostenec. Myslím si, že to odehrál velice slušně. I Andrej (útočník - pozn.autora) prokázal určité parametry, ale jsou to zatím jen testy," řekl na adresu potenciálních posil kouč juniorky.

Na straně soupeře se objevilo také několik hráčů patřících Teplicím, v základní sestavě vyběhli brankář Porcal, obránci Dvořák a Bartoš, záložníci Franc a Rosocha a útočník Rudnytskyy.

V první půli neviděla přibližně stovka diváků nijak záživnou partii, největší šanci měl Rosocha po Dvořákově centru, ale skluzem nepřelstil Špicara. Poté zkoušeli střelu z dálky Karlík a na druhé straně i Kopecký, avšak oba mířili pouze mimo branku. A když se těsně před přestávkou neujala ani střele Martiniče a dorážka Valáška zůstal stav po první dějství 0:0.

V 50.minutě se zaskvěl v ústecké brance Porcal, když reflexivně vytáhl Veverkovu střelu z voleje. Skvělé střídání se povedlo v 68.minutě domácímu trenéru Habancovi, na hřiště poslal ještě na jaře Neštěmického Marka Hollyho, který po třech minutách pobytu na hřišti vybojoval pěknou střelou rohový kop, po něm se míč dostal znovu k mladému záložníkovi a ten ho uklidil načechranou střelou do branky.

Velkou šanci měl ještě o tři minuty později Pavlo Rudnytskyy, ale se samostatným únikem nenaložil dobře. Na konci zápasu již byla na našich mladících znát únava z náročného týdenního soustředění, a tak se jim nepodařilo vyrovnat. Zápas tedy skončil 1:0 pro domácí "Armu".

"Já musím říct, že jsem spokojený s utkáním, protože kluci hráli po deseti dnech dost náročné přípravy. Byli jsme na soustředění, kde dostali hodně zabrat. Myslím si, že to utkání zvládli se ctí. Samozřejmě potom bylo vidět, že začínají být unavení, ale je potřeba je pochválit za celou práci, kterou v tom týdnu odvedli, a dneska i to utkání z jejich strany bylo velmi zodpovědné a myslím si, že nebylo špatné," zhodnotil zápas Jiří Plíšek.

Ústí nad Labem - Teplice B 1:0 (0:0)