Béčko na úvod prohrálo

Naše juniorka se v přípravě účastní Letní fotbalové ligy 2008 - tradičního turnaje konaného v Brňanech. V úvodním střetnutí, které bylo současně prvním zápasem nově rodícího se mužstva vůbec, prohrála se svým divizním sokem z Litvínova 0:3. Zajímavostí je, že v dresu soupeře nastoupili dva hráči ještě nedávno hrající v Teplicích, celý zápas absolvoval Dušan Tesařík a první poločas odchytal Patrik Kolář.

Naši hráči začali zápas aktivněji, avšak po chybě novice v brance Brejchy ve 12.minutě inkasovali z kopačky Holuba první branku. O několik minut později sice rozvlnil síť na druhé straně hlavou Jindráček, jenže veškerou radost zmařil praporek pomezního rozhodčího.

Ve 27.minutě znovu zaváhal teplický brankář, když fauloval jednoho z litvínovských hráčů, a z nařízené penalty se Pošusta nespletl - 0:2. Snížít mohl znovu Jindráček, tváří v tvář ale Patrika Koláře nepřekonal.

Krátce po změně stran zachyboval pro změnu gólman Litvínova, jenže Smola chybu neztrestal, vypálil totiž nad branku. O pět minut později se sám před brankářem ocitl na zadní tyči znovu dlouhán Smola, avšak střelu poslal pouze do náruče připraveného brankáře.

A tak znovu udeřilo do druhé branky, do vzduchu se po centru z pravé strany pověsil Pošusta a vstřelil našemu béčku již třetí branku za poslední dva měsíce, skóroval i v diviznám klání na konci loňského ročníku.

Mladíci v žlutomodrých dresech se snažili ještě aspoň o zkorigování skóre, jenže Smola v 74.minutě skóroval pouze z ofsajdu a Fiala zase po přihrávce Kyncla mířil těsně mimo. Obměněný kádr tak na úvod přípravy prohrál vysokým rozdílem, přestože byl lepším tým.

"Já si myslím, že to pro nás bylo trošku nešťastné utkání, každopádně to byl pro nás zápas, kdy jsme se vzájemně seznamovali, protože jsem viděl v podstatě kluky poprvé naživo, takže z naší strany si myslím, že to byla taková kombinace únavy a řekl bych, že nezkušenosti. Dostali jsme góly po dvou chybách brankáře, třetí gól byla chyba obrany, kdy se kluci nestačili srovnat. Na druhou stranu jsme měli dostatek brankových příležitostí, aby jsme gól dali. Takže pro nás dneska v první řadě utkání, kdy je to seznámení se s klukama a s tím, jak by to mohlo vypadat," zhodnotil zápas nový kouč juniorky Jiří Plíšek.

Mužstvo zítra odjede na soustředění do Tisé a příští sobotu se střetne v přátelském zápase s Ústím. "Kondice, hlavně kondice a budování postupně kádru," doplnil trenér plány pro následující týden.

Teplice B - Litvínov 0:3 (0:2)