Obrázek článku

Plzeň - Teplice 2:1 (1:0)

Žlutomodří odjeli k zápasu v Plzni nejen s touhou obrat o body dosavadního lídra soutěže, ale také s podporou celého autobusu fanoušků. Ten fanklubu zaplatili sami hráči jako poděkování za podporu v dosavadním průběhu soutěže. Utkání v Plzni začaly jen na lavičce opory Vachoušek s Ljevakovičem, které se trenér Ščasný rozhodl, po drobných zdravotních potížích v týdnu, šetřit.

Od úvodu zápasu sice držela Viktoria míč na svých kopačkách, ale do gólových šancí se dlouho dostat nemohla. Naopak unikl aktivní Litsingi, jehož střelu musel zablokovat Čišovský. Plzeň měla gólovku až ve 27.minutě, kdy se na zadní tyči snažil skluzem míč usměrnit skluzem do sítě Kovařík, ale minul. Domácím se však přeci jen podařilo dostat se do poločasu do vedení, Tecl trefil ve 41.minutě tyč a následnou dorážku už uklidil Bakoš.

Právě Bakoš byl také u první akce druhé půle, dostal míč za obranu, prostřelil Grigara a zvýšil na 2:0. Tomáš Grigar měl plné ruce práce také s tvrdou a umístěnou střelou Rajtorala, avšak dokázal ji vyrazit na roh. Krátký byl v 65.minutě na přímý kop Horvátha, naštěstí se míč odrazil od tyče zpět do hřiště. Efektní zakončení zkoušel dvacet minut před koncem po rohovém kopu Čišovský, ale jeho nůžky pouze otřásly břevnem. Pak už přebrali otěže tepličtí hráči. Nejprve se ukázal střídající Janič, jeho střele levačkou chybělo jen několik centimetrů, aby si to zamířila do branky. Přesnější byl Jindráček, jenže jeho pokus před sebe vyrazil Kozáčik. Žlutomodří v závěru Plzeň zatlačili a v 90.minutě dokonce snížil Litsingi, který napálil odražený míč do sítě, na vyrovnání už však bylo pozdě, zápas tak skončil výhrou domácí Viktorie v poměru 2:1.