Obrázek článku

Teplice - Ústí nad Labem 2:0

Tepličtí zvládli poslední zápas před odletem na kyperské soustředění vítězně. Tradičního rivala z Ústí nad Labem porazili 2:0, když trenér Ščasný protočil všechny hráče, kromě náhradních brankářů a Admira Ljevakoviče, který byl v týdnu nemocný. Kapitánskou pásku si dnes vystřídali nováčci Patrik Lukáč, Francis Litsingi a Marek Strada.

Už v páté minutě Marek Jarolím vypálil pěkně levačkou, ale Zacharda v pohodě míč chytil. Pak se sice žlutomodří nemohli pořádně dostat do hry, ale z ničeho nic udeřil novic Litsingi, který hned v prvním startu za Teplice skóroval. Těsně před poločasem musel Teplice podržet skvělým postřehem osmnáctiletý brankář Patrik Lukáč.

Po změně stran už tepličtí hráli svého soupeře přehrávali. V 60.minutě Zdeněk Ščasný protočil téměř celou sestavu a výrazně omlazená sestava se své šance chopila velmi dobře. Egon Vůch protáhl brankáře Zachardu, vzápětí měl velkou šanci Marek Strada, který mířil jen těsně vedle branky. V 83.minutě navýšil vedení Teplic Andrej Kerič, jenž využil přesné přihrávky Jindráčka. Do konce utkání ještě Zacharda vyrazil střelu Keriče a minutu před koncem Jindráček v gólovce minul.

Teplice - Ústí nad Labem 2:0 (1:0)