Obrázek článku

Fotbalový rok 2012 skončil miniturnajem Kopeme za fotbal

eplické A mužstvo dnes ukončilo fotbalový rok 2012 miniturnajem v rámci akce Kopeme za fotbal. Na umělé trávě na Stínadlech se střetlo s týmy z okresního přeboru Česká Lípa, konkrétně žlutomodří nastoupili proti Kravařům a Novému Oldřichovu. Ve druhém utkání se zaskvěl "nový" útočník Teplice Martin Slavík, který nasázel čtyři góly. "Doufám, že jsem trenéry přesvědčil, že mě mají i v zimní přípravě vyzkoušet v útoku," říkal s úsměvem po turnaji brankář-útočník Martin Slavík.

V prvním zápase se tepličtí rychle ujali vedení, do poločasu, který v utkáních trval 25 minut, nasázeli pět gólů. Po změně stran zvolnili a pustili hosty do několika šancí, kterým dlouho odolával tentokrát ještě chytající Slavík. Nakonec přeci jen dvakrát inkasoval, ale jednou to bylo z penalty, kterou pro hosty gentlemansky připravil Antonín Rosa.

Ve druhém utkání nastoupili žlutomodří s holohlavou útočnou dvojicí Smola - Slavík. Nový Oldřichov sice dlouho odolával, ale útočná vozba dvou dlouhánů přeci jen začala úřadovat. Nejprve Slavík připravil milimetrovou přihrávkou gól pro Smolu a pak sám nasázel čtyři branky. Především ta poslední, která uzavřela skóre na 8:1, byla výstavní, Martin Slavík předvedl vysoký lob z úhlu, který přes celou šířku branky zaplul přesně za čáru.

Pro oba hostující týmy, které válčí v okresním přeboru Česká Lípa, byly zápasy velkým zážitkem, a proto si je náležitě užili. Před prvním zápasem navíc teplický klub pokřtil kalendář na následující rok. Ten je nyní v prodeji ve vánočním stánku FK Teplice v OC Olympia.