Memoriál Václava Ježka: Laňka přispěl k výhře nad Maďarskem

Česká reprezentace do 18 let rázně vykročila do Memoriálu Václava Ježka (MVJ), který před dvěma lety ovládla. Tým trenérů Pavla Malury a Pavla Hoftycha v úterý v Kroměříži porazil Maďarsko 4:1 a ve čtvrtek může útočit na vítězství ve skupině A, pokud uspěje ve Zlíně i v prestižním utkání s USA.

Osmnáctku dnes dvěma vstřelenými góly táhl kapitán Ondřej Mihálik, jednou se trefil neméně aktivní teplický mladík Denis Laňka a v samém závěru z penalty výsledek zpečetil Petr Průcha. Soupeř kontroval jedinou brankou Zsolta Ováriho.

„Jsem rád, jak kluci utkání zvládli. Na výsledek jsme tentokrát až tak velký důraz klást nechtěli, šlo nám především o způsob hry a aby kluci vstřebali dost nových herních prvků. Chtěli jsme vidět agresivní fotbal s rychlým přechodem do útoku, což se splnilo. Výsledek 4:1 je spíš takovým bonbonkem navíc,“ řekl pro web www.fotbal.cz kouč Malura.

Český tým Maďarsko předčil hlavně díky lepší útočné fázi, po půlhodině hry se začal prosazovat střelecky. Shodně po dvou akcích z levé strany se během dvou minut prosadili Mihálik s Laňkou, povedený konec první půle nedovršil Wiesner, který po akci Laňky mířil nad. „Kluci mají otevřené hlavy, dokáží na hřiště přenést naše plány a představy,“ pochvaloval si Malura.

Reprezentaci osm minut po poločase definitivně uklidnil Mihálik, který se podruhé v utkání prosadil v těsné blízkosti maďarské brány. Po jeho druhé trefě sice maďarský soupeř vzápětí korigoval snížením na 1:3, ale Češi si už nadějně rozjetý zápas pokazit nenechali. Byť je inkasovaný gól po nedorozumění stopera Štěpánka s brankářem Záleským mrzel. „Byla to branka z ničeho. Možná jediná kaňka na celém utkání. Ale stane se,“ podotkl trenér Malura. Tříbrankový náskok domácí v nastaveném čase přece jen získali zpět. Střídající Pulkrab si došel pro faul v pokutovém území a Průcha z penalty přidal čtvrtou trefu. „Začátek jsme zvládli výborně, ve čtvrtek proti Američanům to budeme chtít potvrdit,“ vyhlásil Mihálik.

Česká republika "18" - Maďarsko "18" 4:1 (2:0)