Teplice porazily Horní Měcholupy 3:1 a pokračují v poháru

Teplický tým bez problémů postoupil do třetího kola Poháru České pošty, když dnes bez větších problémů porazil Horní Měcholupy 3:1 po brankách Krátkého, Vachouška a Podaného. Svěřenci Lukáše Přerosta měli zápas po celou dobu pod kontrolou a nebýt neproměněných šancí, mohl být brankový rozdíl výrazně vyšší. V sestavě chyběli, kromě dlouhodobých marodů, také Aidin Mahmutovič, kterého trápí zdravotní problémy, a Egon Vůch, jenž si plní reprezentační povinosti.

Hned v první minutě na svého soupeře žlutomodří vlétli, ale z rohového kopu nic nevzešlo. Skóre tak otevřel až v 9.minutě Krátký, který zužitkoval zpětnou přihrávku Chovance. Hned vzápětí vystrašil domácího brankáře Ljevakovič dělovkou, která těsně minula branku.

Šanci měl v 25.minutě také Podaný, ale jeho křižný pokus také skončil těsně vedle branky. Zvýšit se podařilo po půlhodině hry Vachouškovi. Ten si vyskočíl na centr Chovance a rozvlnil síť.

Po změně stran svěřenci Lukáše Přerosta chtěli rychle navýšit vedení. Blízko byl Podaný, jenž trefil břevno, a Melunovič, kterému dorážku chytil Kudrna. Ten se zaskvěl i proti střele Ljevakoviče o dvě minuty později.

Na 3:0 zvýšil v 67.minutě Jakub Podaný, který proměnil únik z levé strany. Čestného úspěchu se dočkali také domácí, když Ježdík poslal slabou malou domů a toho využil Markuzi. Do konce zápasu už se stav nezměnil. V nastavení se do hry dostal také devatenáctiletý Jakub Polák z juniorky.