Teplice - Jablonec 0:4 (0:2)

Tepličtí vstoupili do dalšího ligového kola i s novou posilou Jakubem Podaným, který přišel v týdnu na hostování ze Sparty. Právě Podaný byl v utkání velmi agilní, ale pojďme od začátku.

V úvodu utkání Teplice držely Jablonec na jeho polovině, ale z územní převahy vytěžily jen nepřesné pokusy Chovance a Krátkého. Před druhou branku se hosté dostali až ve 13.minutě, kdy Kovařík našel Lafatu. Ten ale zamířil mimo. O dvě minuty později už měl ale lépe seřízená mířidla Čížek a skluzem po centru Kopice uklidl míč do sítě.

Reagovat pohl Podaný, poslal dělovku na Valeše, který měl plné rukavice práce, aby míč alespoň vyrazil. Podobně si vedl také proti střele z dálky Ljevakoviče, Mahmutovič však nemohl dorážet kvůli svému ofsajdovému postavení. Z následného brejku se prosadil znovu Jablonec, zblokovaná střela se dostala k Lafatovi, jenž ji také v pádu uklidil do sítě. Do poločasu se pokusili snížit ještě Vachoušek a Krátký, jenže jejich střely vyrazil Valeš, respektive zblokovala obrana.

Do druhého poločasu zareagoval Lukáš Přerost dvojím střídáním. Na hřiště se dostali Vůch a Melunovič za Krátkého s Matulou. Teplice se ihned vrhly do útočení a míč se pohyboval před Valešem. Střelu Podaného po rohovém kopu ale zvládla obrana zblokovat. Tepličtí se sice i nadále tlačili do útoku, jenže góly dával Jablonec. Z přímého kopu se v 63.minutě prosadil nádhernou ranou Čížek.

Žlutomodrým se ne a ne podařit překonat Valeše, po centru Podaného Melunovič z voleje přestřelil branku. Na druhé straně zase šanci Kovaříka zlikvidoval Grigar. Do další gólovky se dostal Ljevakovič, tentokrát centroval Chovanec a bosenský záložník trefil hlavou břevno. V 90.minutě navíc rozhodčí Adam odpískal penaltu, kterou Lafata bezpečně proměnil. Domácí tak ani s Jabloncem neprolomili výsledkové trápení a podlehli mu 0:4.