Slovácko - Teplice 2:1 (0:1)

K pátému kolu nového ročníku Gambrinus ligy zamířili tepličtí na horkou půdu Slovácka, které na začátku tohoto týdne angažovalo na trenérskou lavičku Svatopluka Habance. Ten je teplickým fanouškům dobře známý, ať již jako hráč či trenér. Lukáš Přerost udělal pro tento zápas jedinou změnu v sestavě, když místo Jindráčka vyběhl Matula.

Výborné domácí publikum sice hnalo od první minuty své borce kupředu, ale aktivnější byli v prvních minutách žlutomodří. Po průniku Mahmutoviče na levé straně si navíc málem obrana Slovácka srazila míč do vlastní sítě. Vzápětí poprvé zahrozili také svěřenci trenéra Habance. Kunclova střela z dálky proletěla jen těsně kolem tyče.

Z dálky to po čtvrthodině hry zkusil také Egon Vůch a Dušan Melichárek měl s míčem velké problém, raději ho jen vyboxoval. Ani to nemusel na druhé straně Grigar po střele Volešáka, která mířila nad. Hra se přelévala, ale prvního gólu se dočkali hosté. Na centr z levé strany vyskočil nejvýše jinak nevysoký Krátký, Melichárek konečky prstů vytáhl míč na břevno, po kterém se nejrychlejí zorientoval Vachoušek a poslal mu ho do sítě - 0:1.

Vyrovnání mohlo být bleskové, Grigar musel vytáhnout parádní zákrok na střelu z dálky a vzápětí po dorážce Kováře vykopl míč z brankové čáry Lukáš. Do poločasu nebylo daleko k navýšení vedení, Matula hledal ve vápně Vachouška, který míč poslal jen těsně vedle pravé tyče.

Hned po změně stran však domácí dostali možnost zahrávat pokutový kop, po faulu Antonína Rosy ve vápně s ní Ladislav Volešák naložil na výbornou a vyrovnal. Po proměněné penaltě sice Slovácko více drželo míč, ale do šancí ne a ne se dostat. Vedoucí branka tak přišla z ničeho nic, po centru zleva se do míče položil Došek a poslal domácí do vedení.

Vyrovnání bylo na spadnutí čtvrthodiny před koncem, Ježdík poslal centr do vápna a Vachoušek hlavičkoval nad. Žlutomodří pak uzamkli svého soupeře na jeho polovině, tvrdě pálil například z dálky Ljevakovič, po následném rohu byla střela stejného hráče pro změnu zblokována, Mahmutovič svou střelou olízl břevno. Když tedy ani jeden z pokusů k vyrovnání nevedl, tak odjíždí tepličtí ze Slovácka bez bodu.

50.Volešák z pen., 71.Došek - 38.Vachoušek.
ŽK: 40.Kuncl, 52.Volešák, 54.Reinberk, 71.Došek, 73.Kerbr, 87.Fujerik - 42.Lukáš, 49.Rosa, 75.Ježdík, 87.Grigar.
Rozhodčí: Proske - Gallo, Paták.
Diváci: 4042.