Teplice - Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

K prvnímu ligovému kolu přijela na Stínadla Mladá Boleslav. Zápas byl premiérou v lize pro Lukáše Přerosta na postu hlavního kouče. Trenér mohl do základní sestavy postavit také Milana Matulu a Štěpána Vachouška, kteří v týdnu dali dohromady ze svých zranění.

V úvodu utkání se hrál opatrný fotbal, obě mužstva jakoby chtěla do ligy vykročit co nejlépe a proto nechtěla inkasovat. Prolomit to mohli žlutomodří, když Vůch vyslal přihrávku do běhu na Mahmutoviče. Ten se snažil si míč zpracovat kolem Bořila a už už by byl sám před brankářem, jenže klička mu nevyšla. Hned vzápětí poslal pěkný centr Chovanec na zadní tyč Čajičovi, který ovšem hlavou míč poslal vysoko nad.

Do další šance poslal Mahmutoviče Vachoušek, jenž vystihl Johanovu rozehrávku. Bosenský rychlík se snažil nasadit kličku Millerovi, avšak brankář středočechů mu při ní vypíchl míč. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat, Mahmutovič se znovu prohnal kolem Rolka a vybojoval roh. Po něm hlavičkoval Matula jen do míst, kde stál Miller.

Nejvážněji ohrozil paradoxně Tomáše Grigara jeho kolega Petr Lukáš, který odvracel centr nešťastně směrem na branku. Před poločasem ještě zahrozili po Matulově centru Mahmutovič a Vůch, jenže ani jeden netrefil hlavou míč ideálně. Po poločase byl tak stav 0:0.

Po změně stran neuběhlo ani třicet vteřin a tváří v tváří Millerovi se postavil Čajič. Snažil se zakončit podél něj k levé tyči, minul ovšem branku. O tři minuty později sehráli Vachoušek s Vůchem pěkný signál při rohovém kopu. Resultovala z toho šance pro mladšího z dvojice, který levačkou vypálil mimo. Tepličtí si to však okamžitě vynahradili, Matula nahrál Vachouškovi, ten vyslal do křídla Vůcha, jenž přesně na první tyči našel Mahmutoviče a ten rozvlnil síť.

Mahmutovič se za deset minut řítil do další šance, tentokrát mu při přečíslení nabíhal také Egon Vůch. Teplický kanonýr prováhal ideální okamžit pro nahrávku, a tak nahrávku stačila odvrátit obrana. Komplikace pro domácí přišla v 68.minutě, když Ljevakovič zastavil brejk Boleslavi faulem na Nešpora, po kterém viděl druhou žlutou a tím pádem také červenou kartu. Rozhodčí do hry vstoupil o tři minuty podruhé, po údajné ruce Antonína Rosy totiž nařídil penaltu. Tu se jal kopat teplický odchovanec Jakub Mareš. Tomáš Grigar si na něj však počíhal a jeho pokus vyrazil.

Žlutomodří ani v deseti nevzdali svou snahu hrát dopředu, Vachoušek s Ježdíkem vyslali dopředu Matulu, který se snažil z úhlu prostřelit Millera, ale ten sklapl "betony" včas. Následně šli do brejku Ježdík s Čajičem, jenže prvně jmenovaný vysoko překopl branky. V závěru se ještě dožadovali tepličtí branky po zmateném zákroku Millera, míč se totiž potuloval na brankové čáře a dost možná i za ní. V nastavení obdržel čevenou kartu po druhé žluté také Magera, poté už domácí udrželi veledůležitou výhru, kterou vstoupili po výborném utkání do nového ligového ročníku.