Juniorka v Olomouci na áčko nenavázala

Teplickou juniorku dnes čekal stejný soupeř jako včera A mužstvo. Na zápas v Olomouci vyrazila pouze se Stradou, Hegerem, Urmou a Lukáčem z kádru A mužstva, zatímco domácí nasadili hned šest hráčů s prvoligovými zkušenostmi. V úvodu zápasu však rozdíl ve zkušenostech patrný nebyl, do dvacáté minuty mohli žlutomodří vést 3:0, jenže jediný, kdo svou šanci proměnil byl v 17.minutě Richter. Naopak domácí z první šance dokázali vyrovnat, Habusta se prosadil střelou z vápna. Další šanci teplických měl ve 23.minutě Malec, dokonce se mu povedlo rozlvnit síť, ale asistent rozhodčího odmával údajný ofsajd. Pak už začali úřadovat domácí, brankami Falty a Karaše strhli vedení na svou stranu. Do poločasu mohl alespoň snížit Urma, jenže jeho šanci zmařil brankář Blaha.

Druhý poločas začal ihned velkou chybou hostí, Bubeníček nechal za sebe propadnout míč na volného Rolince, který s přehledem zakončil. Agilní Malec byl v další šanci Teplic v 52.minutě, ale i tentokrát zakročil domácí brankář. Vedení Sigmy navýšil čtvrthodiny před koncem Rolinc, který zužitkoval pas za obranu a kličkou obešel i brankáře Lukáče. V závěrečných minutách se podařilo teplickým pouze snížit zásluhou Malce, který efektně přehodil Blahu.

"Nečekal nás vůbec lehký zápas, protože za nás nenastupují hráči s ligovými zkušenostmi. I přesto jsme prvních dvacet minut ukázali, jak jsme silní, Abychom však ovlivnili vývoj střetnutí, bylo potřeba navýšit rozdíl ve skóre. Po prvním gólu v naší síti jsme se dopustili dalších chyb, které byly okamžitě potrestané. Byli jsme dnes měkcí v osobních soubojích a soupeř to využil proti nám," hodnotil utkání trenér Roman Marčok.
Olomouc U21 - Teplice U21 5:2 (3:1)
47. a 74.Rolinc, 20.Habusta, 25.Falta, 31.Karaš - 17.Richter, 85.Malec.
ŽK: 80.Nepožitek - 68.Malec.
Rozhodčí: Mikel - Antoníček, Drápal.