Petr Rada: Bod je málo!

Petr Rada byl z remízy v Budějovicích evidentně zklamaný. Zdůraznil, že jeho tým sice odváží plusový bod, ale přesto je tento výsledek ztrátou, zvlášť po šancích, které měli jeho svěřenci v prvním poločase.

Jak hodnotíte duel v Budějovicích?

"Ztratili jsme tu dva body, měli jsme tu vyhrát, hlavně po tom prvním poločase, kdy jsme měli několik šancí. Měli jsme je proměnit, trápí nás koncovka, která nás provází od prvního kola. Po prvním poločase jsme měli minimálně 2:0 vést, soupeř neměl jedinou šanci. V druhém poločase ještě prvních dvacet minut bylo obstojných, ale poté jsme vystřídali a střídání nám dnes nevyšlo. Hráči, kteří tam přišli, nesplnili to, co jsem od nich očekával a nenavázali na výkony hráčů, které nahradili. To nás trošku oslabilo. Dostali jsme v závěru zbytečnou branku, kdy jsme akci domácích mohli předtím dvakrát přerušit. Ondrášek je v šestnáctce nebezpečný a to i dnes dokázal. Vezeme sice plusový bod, ale je to málo!"

Většinou to bývá tak, že šťastná branka protrhne střelecké trápení. Dnešní gól Antonína Rosy rozhodně nebyl z vyložené šance, přesto to asi týmu nepomohlo tak, jak by bylo potřeba...

"Dali jsme góla, měli jsme tam šance, kdy třeba Kerič netrefil branku z dobré pozice. Jindy nám tam chyběla lepší finální fáze. Už je to hodně balavé, protože šancí si vytváříme dost, ale neproměňujeme je."

Už ve středu hrajete v Karviné a to také nebude lehký zápas...

"Možná ještě těžší utkání než dnes, protože je to pohár. Sice vedeme 1:0, ale to v podstatě nic neznamená. Musíme se dát zdravotně do kupy a pořádně se zkoncentrovat na pohárový duel."