Teplice - Mladá Boleslav 1:3 (1:1)

Po třech týdnech zavítala Gambrinus liga znovu na Stínadla, proti žlutomodrým stál znovu tým ze středočeského kraje, tentokrát Mladá Boleslav, která má ve svém středu bývalého hráče Teplic Jana Štohanzla, naopak v Mladé Boleslavi krátce hostoval v úvodu kariéry teplický kapitán Petr Lukáš. Na poslední chvíli chyběl alespoň na lavičce Petru Radovi Tomáš Vondrášek, který si na předzápasovém tréninku poranil třísla.

Po celý první poločas byli lepší domácí hráči, poměr šancí byl snad pět ku jedné. Jenže zatímco hosté z jediné šance vydolovali branku, tepličtí se dočkali právě až z pátého pokusu, ale pojďme popořadě. V 11.minutě na jediného obránce uháněla dvojice Kerič - Mahmutovič. Chorvat Kerič ovšem Mahmutoviče nepřesnou nahrávkou zahnal z úhlu, a tak bosenský rychlík zvládl jen v pádu trefit brankáře Millera. Tradiční rčení nedáš - dostaneš tak znovu platilo, protože na druhé straně se vzápětí prosadil tečovanou střelou Opiela - 0:1.

Vyrovnat mohli žlutomodří ve 22.minutě, kdy sám na Millera postupoval Kerič, brankáře obešel, jenže se sám poslal mimo dobrý úhel, a tak volil nahrávku na Vachouška, ani ta ovšem nebyla moc povedená a Vachoušek míč jen tečoval špičkou kopačky mimo branku. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat, Kerič obešel jednoho z obránců a poslal centr na hlavou Stožického, který ho však jen lízl. Kerič byl i u další šance, když vyslal tvrdý projektil z half voleje a Millera musely pěkně pálit rukavice.

Další dvě šance, z toho jednu vyrovnávací připravil precizně kopnutými přímými kopy Vlastimil Stožický, nejprve trefil hlavu Vachouška, který poslal míč nad branku, a vzápěti hlavu Sivy. Ten měl sice mířidla také poněkud zvedlá, jenže míč se od břevna odrazil zpátky na nohu slovenského defenzivního univerzála a na podruhé už se třepotala síť - 1:1.

Po změně stran to byla znovu Mladá Boleslav, která se radovala jako první, Lukáš přizvedl centr pouze k Zahustelovi, který míč jemně tečoval mimo dosah Grigara a domácí znovu prohrávali. Jenže tentokrát už smršť šancí a s ní i vyrovnání nepřišlo, naopak Mladá Boleslav hrála co potřebovala a v 79.minutě pojistil vedení Chramosta. Poté už pro ni nebylo problémem dovést zápas do vítězného konce.

41.Siva - 12.Opiela, 55.Zahustel, 79.Chramosta.
ŽK: 59.Mahmutovič, 60.Ljevakovič, 63.Ježdík - 41.Štohanzl, 47.Procházka, 56.Kůdela.
Rozhodčí: Bílek - Tacina, Santarius.
Diváci: 3890.