Legenda se rozloučila remízou: Teplice - Slovácko 1:1 (1:0)

Pavel Verbíř se při svém posledním startu v kariéře dočkal ovací ve stoje již před samotným úvodním hvizdem, když byl spolu s další legendou Josefem Masopustem uváděn do nově založené síně slávy. Hlasitým potleskem byl doprovázen také každý jeho kontakt s míčem.

Už v patnácté minutě navíc Pavel Verbíř nahrál precizně kopnutým rohovým kopem na vedoucí branku Antonína Rosy. V tu chvíli intenzita skandování "Pavel Verbíř" ještě stoupla. Poté se však osmělilo také Slovácko a Ondřejka byl obloučkem přes Grigara blízko skórování, ale Jan Hošek zvládl míč vyhlavičkovat.

Sám Verbíř mohl přidat druhou branku před koncem prvního poločasu, kdy se k němu dostal přetažený centr, jenž jeho střelu z úhlu odvrátil Heča na roh. Po dalším rohovém kopu znovu od Pavla Verbíře nebyl daleko ke skórování Vlastimil Vidlička, svůj hlavičkový pokus ovšam nezvládl vtěstnat pod břevno.

Po celý druhý poločas měli tepličtí více ze hry a Slovácko přehrávali jenže šance nepřicházeli, za zmínku stojí pouze hlavička Mahmutoviče těsně vedle z 75.minuty. Krátce poté, deset minut před koncem, přišel okamžik, který vstoupí do dějin, na hřiště se dostal syn Pavla Verbíře. Teprve podruhé v ligové historii se tak na ligovém trávníku sešli otec a syn. Hned po příchodu na trávník rodinná dvojice blýskla rychlou kombinací na jeden dotek u postranní čáry.

Verbíř mladší naskočil do utkání s číslem 27, mezi oběma číslicemi se však skrývalo ještě malé plus, tak aby to alespoň vzdáleně připomínalo otcovskou devítku. Kaňkou na loučení však byla vlastní branka Jana Hoška, který si srazil míč do vlastní sítě po po zmatku před Grigarovou brankou.

V 90.minutě jakoby se na Stínadlech zastavil čas, Pavel Verbíř se za několikaminutového potlesku ve stoje rozloučil s prvoligovou kariérou a na hřiště ho vystřídal Marek Krátký, kapitánskou pásku symbolicky převzal Pavel Verbíř mladší. Krátce poté už sudí Bílek ukončil utkání za stavu 1:1.

Ještě dlouho poté však Stínaddla aplaudovala teplické legendě a asi největšímu klubistovi v moderní české fotbalové éře. Celý tým navíc z triček připravil živý nápis "Pavel Verbíř 1992 - 2011". Na závěr si sám Verbíř vzal slovo a fanouškům poděkoval za téměř dvacet let podpory a za skvělou dnešní atmosféru. Poté už se ho zmocnil tým a nesmrtelný kapitán se několikrát proletěl vzduchem.

Teplice - Slovácko 1:1 (1:0)