Juniorka poprvé inkasovala a na Spartě prohrála

Teplická juniorka poprvé v novém ročníku inkasovala a dnešní zápas prohrála na Spartě prohrála 1:3.

První šanci zápasu měl v páté minutě Heger, který po rohu Verbíře hlavičkoval nad. Na druhé straně si podobně počínal Hájek, jenž překopl branku po zaváhání ve středu obrany. Hned vzápětí Valenta trefil v tváří tvář proti brankář Lukáče. Velkou příležitost měli žlutomodří ve dvacáté minutě, kdy Verbíř nejprve protáhl Nguyena tečovanou střelou levou nohou a dorážku pak domácí zblokovali. Z prvního gólu se tak nakonec radovala Sparta, Karafiát si zpracoval ve vápně míč, obhodil si Stibora a přehodil Lukáče. Do poločasu mohli tepličtí vyrovnat, jenže Malec trefil tyč a následnému lobu Kulhánka chyběl pod břevnou malý kousek.

Po změně stran měl první šanci znovu Heger, tentokrát svůj pokus stlačil níže, jenže míč skončil vedle. Poté dvakrát podržel hosty brankář Lukáč, ale zakončení Skopce po přečíslení v 59.minutě v cestě do sítě nezabránil a bylo to o dvě branky. Vedení domácích o tři minutyp ozději ještě navýšil Pouček, ke kterému se odrazil míč. Vývoj utkání mírně zdramatizoval Martin Kulhánek, jenž zpoza vápna napálil míč z první přesně k tyči. V gólovém účtu teplických to však bylo vše a zápas skončil výsledkem 3:1 pro domácí Spartu.

"Neodehráli jsme špatné utkání. Zápas rozhodli střídající hráči Sparty, na jejichž čerstvost a rychlost jsme nestačili zareagovat. Podali jsme však sympatický výkon," hodnotil zápas trenér Michal Kolčava.

Sparta Praha U21 - Teplice U21 3:1 (1:0)
34.Karafiát, 59.Skopec, 62.Pouček - 79.Kulhánek.
Sestava Teplic: Lukáč - Strada, Heger, Bubeníček, Stibor - Urma (78.Kodeš), Kulhánek, Richter (55.Hejda) - Verbíř, Malec (82.Takács), Kukačka (62.Zigmund).